PORTUGALSKI RELI

Hirvonenu prva ovosezonska pobjeda za ukupno vodstvo

AFP PHOTO/ FRANCISCO LEONG

Finac Mikko Hirvonen pobjednik je četvrtog ovosezonskog natjecanja u Svjetskom reli prvenstvu, Portugalskog relija. Iskoristio je na taj način vozač Citroëna posrtanja svojih najvećih konkurenata i preuzeo vodstvo u ukupnom poretku.

Hirvonen je na kraju završio jednu minutu i 51.8 sekundi ispred drugoplasiranog Madsa Ostberga, dok je Rus Evgenij Novikov u M-Sport-Fordu osvojio treće mjesto i svoj premijerni podij u WRC-u sa zaostatkom od tri minute i 25 sekundi.

Fincu je ostvarena pobjeda prva ovosezonska i prva otkako je prešao iz Forda u Citroën na kraju prošle godine, te 15. ukupno u karijeri u WRC-u.

Podsjećamo, osmerostruki svjetski prvak Sebastien Loeb i dosad vodeći u ukupnom poretku, odustao je još prvog dana relija u četvrtak nakon teškog sudara, dok su vozači Forda Jari-Matti Latvala i Petter Solberg izgubili puno vremena tijekom kišne etape u petak. Solberg je na kraju završio peti, a Latvala tek 14.