EUROLIGA

Tomić, Hezonja i Barcelona pali u Moskvi, Partizan šokirao Fener u Istanbulu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. prosinac 2013. 00:36

U derbiju dana, u košarkaškoj Euroligi, CSKA je u Moskvi pobijedio Barcelonu 79-65, u ogledu 9. kola skupine A.

Utakmica je bila posve izjednačena sve do početka posljednje četvrtine. No, u posljednjih deset minuta igre CSKA je napravio velikih 26-13 i na osnovu toga na kraju pobijedio s četrnaest poena razlike. Ovakav ishod je itekako dobro došao Fenerbahçeu koji će mogućom pobjedom u ovom kolu pobjeći velikim suparnicima na dvije pobjede razlike.

U petorci Barcelone su se pojavila dvojica hrvatskih igrača, standardno Ante Tomić, ali i mlada nada Mario Hezonja. Tomić je ukupno odigrao 29 minuta, te je ogled završio s 10 poena uz 10 skokova i dvije ukradene lopte. Gađao je 5-9 za dva i 0-1 za tri poena.

Hezonja je, pak, na parketu boravio 16 minuta za koje je vrijeme ubacio pet poena uz jedan skok. Imao je šut 1-3 za dva i 1-1 za tri poena.

Najbolji je u pobjedničkoj moskovskoj momčad bio Sonny Weems s 15 poena, te po pet skokova i asista.

U skupini B je Žalgiris na domaćem parketu pobijedio Anadolu Efes 65-63, pa sada obje momčadi imaju isti omjer 4-5. Žalgiris je, raritetno, dobio ogled makar je u zadnjoj četvrtini postigao samo tri poena.

Gosti su imali zadnji napad za pobjedu. Hrvatski košarkaš Zoran Planinić je ukrao loptu, ali je Duško Savanović promašio tricu za pobjedu.

Planinić je igrao 24 minute, te je postigao šest poena uz asistenciju, jednu osvojenu i tri izgubljene lopte. Šutirao je 1-2 za dva, 0-4 za tri, te 4-4 s linije slobodnih bacanja.

Odličan je u redovima Žalgirisa bio Justin Dentmon s 23 poena.

Košarkaši Partizana kreirali su senzaciju u 9. kolu Eurolige. Usred Istanbula su, u sklopu skupine A, pobijedili Fenerbahçe sa 79-77…

Nanijeli su time Feneru drugi ovosezonski poraz u Euroligi, a sebi su sačuvali šanse za plasman u Top 16. Unatoč porazu, turski je klub i dalje na prvom mjestu u skupini.

Partizan je sjajno otvorio utakmicu i postigao čak 30 koševa u prvoj četvrtini (30-17). Nije, međutim, uspio nastaviti u istom ritmu, pa je Fener na poluvrijeme otišao samo s minus dva (37-39), a u posljednju je četvrtinu ušao i s minimalnom prednošću (60-59). No, završnu su dionicu Beograđani otvorili serijom 10-0 i više nisu dali domaćima da dođu do vodstva.

Kod gostiju je Tarence Kinsey ubacio 20 koševa, Bogdan Bogdanović je dodao 19, a Dragan Milosavljević 18. Emir Preldžić je s 21 košem, šest skokova i sedam asistencija bio prvo ime kod Fenera u čijem su sastavu vrlo dobra bila i dvojica Hrvata. Luka Žorić je postigao 14 koševa (dvice 7-9), te dodao tri skoka i dvije ukradene lopte. Bojan Bogdanović je također upisao 14 poena, te četiri skoka, ali i isto toliko izgubljenih lopti. Ni šut mu nije bio na visokoj razini (dvice 2-6, trice 2-6, slobodna bacanja 4-6).

U skupini C aktualni europski prvak Olympiacos i dalje ima maksimalan učinak. U četvrtak je u Pireju bio bolji od Montepaschija sa 78-73, uz 18 koševa Stratosa Perperogloua.

Euroliga, 9. kolo:

skupina A

CSKA - Barcelona 79-65

Fenerbahçe - Partizan 77-79

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 7-2, 2. CSKA 6-3, 3. Barcelona 6-3, 4. Nanterre 3-5 (-1), 5. Partizan 3-6, 6. Budiveljnik 1-7 (-1)

skupina B

Žalgiris - Anadolu Efes 65-63

Redoslijed: 1. Real Madrid 8-0 (-1), 2. Armani Milano 4-4 (-1), 3. Anadolu Efes 4-5, 4. Žalgiris 4-5, 5. Brose Baskets 3-5 (-1), 6. Strasbourg 2-6 (-1)

skupina C

Olympiacos - Montepaschi 78-73

Unicaja - Bayern 77-72

Redoslijed: 1. Olympiacos 9-0, 2. Galatasaray 5-3 (-1), 3. Unicaja 4-5, 4. Bayern 3-6, 5. Montepaschi 3-6, 5. 6. Zielona Gora 2-6 (-1)

skupina D

Crvena zvezda - Laboral Kutxa 81-65

Maccabi - Liuetuvos Rytas 78-71

Redoslijed: 1. Maccabi 7-2, 2. Lokomotiv Kuban 6-2 (-1), 3. Laboral Kutxa 5-4, 4. Panathinaikos 4-4 (-1), 5. Crvena zvezda 3-6, 6. Lietuvos Rytas 1-8

14. svibanj 2024 02:44