RONALD MARTINEZ Getty Images Via Afp
NBA REZULTATI

LeBron i Lakersi bolji od Jokićevog Denvera, Celticsi na gostujućem terenu razbili Miami

Krnji Miami kojem nedostaje Jimmy Butler i Terry Rozier u nastavku nije imao kvalitetu za preokret
Piše: HINA, SNObjavljeno: 28. travanj 2024. 07:27

Košarkaši Oklahoma City Thundera svladali su u New Orleansu domaće Pelicanse sa 106:85, što ih je dovelo do prednosti od 3-0 i na samo jednu pobjedu od plasmana u drugi krug doigravanja za prvaka NBA lige.

Od sredine druge četvrtine dvoboj je pretvoren u jednosmjernu ulicu, a kad je gostujuća momčad došla do dvoznamenkaste prednosti New Orleans se samo jednom, početkom treće dionice uspio spustiti na jednoznamenkasti zaostatak.

Pelicansi su utakmicu završili sa samo 38 % šuta iz igre (32/84) i loših 28 % za tricu (9/32). Za razliku od domaćih košarkaša momčad Thundera je imala 48 % šuta iz igre (40/83) i gotovo jednaku uspješnost (47 %) u šutu za tricu (17/36).

Finalist za MVP nagradu Shai Gilgeous-Alexander je ubacio 24 koša i podijelio osam asistencija. Josh Giddey je ubacio 21 poen uz osam skokova i šest asistencija, a Jalen Williams je imao 21 koš, devet skokova i pet asistencija.

Brandon Ingram je predvodio strijelce New Orleansa s 19 poena, a CJ McCollum je ubacio 16 koševa.

Pelicansi će pokušati izbjeći "metlu", kad će u noći s ponedjeljka na utorak po srednjoeuropskom vremenu ponovno ugostiti Oklahoma City Thunder.

Nakon velike pobjede u gostima prije tri dana Miami Heat ugostio je sinoć Boston Celticse. Ovaj susret donio nam je potpuno drugačiji dvoboj te su Celticsi ponovili izvrsni nastup iz prve utakmice te slavili uvjerljivo 104:84.

Bila je ovo još jedna uvjerljiva predstava sastava iz Bostona koji je ponovno pokazao koliku moć posjeduje kada je na samom vrhuncu svoje mogućnosti. Napadački sporu prvu dionicu gosti su nadoknadili neumoljivom obranom koja je zaustavila Heat na svega 12 poena. U nastavku Celticsima je počelo ići za rukom ono što krasi njihovu igru te su pogodivši pet trica i šutem 10/12 za dva poena postigli nevjerojatnih 42 poena u drugoj četvrtini što ih je odvelo na 63:39 na odmoru.

Krnji roster Miamija kojem nedostaje Jimmy Butler i Terry Rozier u nastavku prije svega nije imao kvalitetu za preokrenuti ovoliki deficit te su Celticsi na koncu slavili s +20. Prva imena Celticsa bili su njihovi All-Star igrači Jayson Tatum koji je ostvario double-double s 22 poena i 11 skokova uz šest asistencija, dok je Jaylen Brown također dodao 22 poena s osam skokova.

U slaboj predstavi gostiju najviše su se istaknuli Bam Adebayo (20 poena i devet skokova) i mladi srpski igrač Nikola Jović (15 poena i osam skokova).

Posljednja utakmica ove NBA playoff večeri donijela nam je dvoboj Denver Nuggetsa i Los Angeles Lakersa u kojem su gostujući Nuggetsi imali priliku ostvariti 12. uzastopnu i četvrtu pobjedu ovog doigravanja protiv Lakersa kojom bi ostvarili prolazak u konferencijsko polufinale. Ovog puta Jezerčani su uspjeli odigrati kvalitetno svih 48 minuta i ostati pribrani pri vodstvu što im je omogućilo 119:108 pobjedu.

Najbolji za vodeću momčad na pauzi bio je Anthony Davis s već ostvarenim double-double učinkom od 17 poena i 11 skokova. U koševima, skokovima i asistencijama Denver je predvodio izvrsni Nikola Jokić s 15 poena, osam skokova i šest asistencija. Vrijedi spomenuti kako su Lakersi i ovaj put (četvrti zaredom) vodili na poluvremenu protiv Nuggetsa koji ususret ovom dvoboju vode 3-0 u seriji.

Zaprijetili su očekivano Nuggetsi od prve minute nastavka te su na pogon raspoloženog Michaela Portera Jr.-a i teške dvije trice Jokića ubrzo došli na -7, no ovaj put su Lakersi imali odgovor na pritisak gostiju koji je došao od strane D’Angela Russella i Taureana Princea koji su sa po pet poena u posljednje dvije minute treće dionice pridonijeli 91:80 rezultatu pri ulasku u posljednjih 12 minuta dvoboja.

Najefikasniji kod domaćina je bio Davis s nevjerojatnom 20 & 20 utakmicom od 25 poena i 23 skoka na koje je nadodao šest asistencija. James je bio prvi strijelac pobjednika s 30 poena i 4 ukradene lopte, dok su 20 poena prešli i Reaves i Russell s 21.

Vođa Nuggetsa koji ovaj put nisu uspjeli pobijediti preokretom bio je Jokić s briljantnim triple-doubleom od 33 poena i 14 skokova i asistencija. Druga zvijezda gostiju bio je Porter Jr. s 27 poena i 11 skokova, dok je Jamal Murray zabio 22 poena iz 23 šuta te je po četvrti put zaredom pucao ispod 40 posto iz igre.

Serija je sada na 3-1 te su Lakersi ovom pobjedom izborili petu utakmicu koja će se igrati u Denveru u noći s utorka na srijedu u 04:00 h gdje ćemo saznati hoće li se Nuggetsi vratiti starim navikama ili će Lakersi doći korak bliže ostvarenja dosad nemogućeg u NBA ligi.

28. travanj 2024 07:28