Rokas Pukštas

SCREESNHOT Maxsport
BRZO SE ISKUPIO

VIDEO Je li ovo najveći promašaj u HNL-u ove sezone? Pogledajte i koliko je nedostajalo Perišiću za prvijenac

Već u naknadnom korneru Pukštas je zabio i djelomično zasjenio pogrešku od prije nekoliko trenutaka
Piše: SNObjavljeno: 28. travanj 2024. 07:03

Hajduk je na Poljudu s 5:1 deklasirao Rudeš u sklopu 32. kola SuperSport HNL-a. U uzbudljivom susretu pred praznim tribinama dvostruki strijelci bili su Rokas Pukštas i Filip Krovinović, dok je jednom poentirao Nikola Kalinić. Za Rudeš je pogodio također igrač Hajduka, Pukštas je u 28. minuti loptu poslao u vlastitu mrežu.

19-godišnji Amerikanac sebe je u prvi plan bacio već na samom otvaranju susreta. Prije nego što je zabio za vodstvo Hajduka, vidjeli smo nevjerojatan promašaj istog igrača. Igrala se treća minuta, Benrahou je ubacio ispred gola, a Pukštas s jednog metra loptu umjesto u praznu mrežu poslao u vratnicu. Strašan promašaj mladog hajdukovca, a prava je sreća što je već u naknadnom korneru glavom zabio i djelomično zasjenio pogrešku od prije nekoliko trenutaka.

Do pogotka, i to debitantskog u bijelom dresu, u 59. je minuti mogao doći Ivan Perišić. Emir Sahiti lijepo je uposlio legendarnog Vatrenog, našao se Perišić ‘oči u oči‘ s Markovićem, međutim vratar Rudeša na vrijeme je izašao i zatvorio kut udarca 35-godišnjem Perišiću, koji je prethodno ušao na poluvremenu.

Ipak, kao i kod prve spomenute situacije, već u nastavku akcije vidjeli smo pogodak. Brekalo je nakon duplog pasa sjajno namjestio loptu za Krovinovića, a potonji fenomenalno pogodio rašlje i povećao prednost ‘Bijelih‘.

28. travanj 2024 07:04