AP
MOTO GP

Stoner slavio u Jerezu, unatoč tek petom mjestu nakon kvalifikacijskog treninga

Iako je na kvalifikacijskom treningu u subotu osvojio tek peto mjesto, Stoner je izvrsnom vožnjom na kraju stigao do velike pobjede
Piše: Auto klubObjavljeno: 29. travanj 2012. 18:47

Aktualni svjetski prvak u MotoGP klasi, Australac Casey Stoner na Hondi, pobjednik je druge utrke sezone održane u Jerezu za Veliku nagradu Španjolske…

Stoneru je ovo bila prva pobjeda na stazi u Jerezu ikad u bilo kojoj klasi. Nastupio je 12. put, a sedmi put u elitnoj klasi. Bila je to jedina stalna postaja svjetskog prvenstva na kojoj je dosad bio bez pobjede.

Iako je na kvalifikacijskom treningu u subotu osvojio tek peto mjesto, Stoner je izvrsnom vožnjom na kraju stigao do pobjede, čime je dokazao kako je na prvoj utrci sezone u Kataru, na kojoj je osvojio treće mjesto, imao samo loš dan.

Pobjednik prve utrke sezone (VN Katara) i svjetski prvak iz 2010. godine, Yamahin Španjolac Jorge Lorenzo, imao je u Jerezu pole-position, ali je Stoner već u trećem krugu preuzeo vodstvo. Do kraja utrke je uspješno odbijao sve Lorenzove napade, te je trijumfirao ispred njega s 947 tisućinki sekunde prednosti.

Treće mjesto osvojio je Španjolac Dani Pedrosa na Hondi (+2,063). Britanac Cal Crutchlow na Yamahi, koji je bio četvrti, nije Pedrosi dopustio nikakvo opuštanje, jer mu je opasno puhao za vrat, a upisao je i najbrži krug utrke. Za Pedrosom je zaostao manje od pola sekunde.

Španjolac Pol Espargaro na Kalexu proslavio je pred domaćim navijačima debitansku pobjedu u Moto2 klasi, dok je talijanski rookie Romano Fenati na Hondi pobijedio u Moto3 klasi.