REUTERS/Benoit Tessier
PAD FAVORITA

Nova velika senzacija na Svjetskom rukometnom prvenstvu nakon ispadanja Mađarske od Danske (27:25). Katar je pobijedio Njemačku u osmini finala sa 22:20. Na poluvremenu je Njemačka vodila 10:9 i činilo se kako će europski prvak uspjeti doći do pobjede, ali Katarci su u nastavku preokrenuli.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. siječanj 2017. 18:31

Mađarska rukometna reprezentacija pobijedila je aktualnog olimpijskog pobjednika Dansku sa 27:25 u Albertvilleu u osmini finala Svjetskog rukometnog prvenstva i tako kreirala najveću senzaciju dosadašnjeg dijela natjecanja.

Mađarska je na poluvremenu vodila 13:12, bježala je Dancima cijelo drugo poluvrijeme, favoriti su se na kraju vratili, uspjeli su i izjednačiti, ali ne preokrenuti.

Mađari, koje je Hrvatska pobijedila u skupini, će u četvrtfinalu igrati protiv Norveške, a na pobjednika tog ogleda u polufinalu bi mogli Kauboji.

Ungarn - Dänemark 27 - 25 (HIGHLIGHTS LAST...

Najefikasniji igrač Mađarske bio je Lekai sa šest golova, dok je briljirao vratar Mikler sa 15 obrana. Danski vratar Landin obranio je 10 udaraca, ali nije bilo dovoljno.

Šveđani su pak sa 41-22 (24-11) nadigrali Bjelorusiju u utakmici osmine finala u Lilleu.

Šveđani će u utorak (19 sati), u Lilleu, u četvrtfinalu igrati protiv domaćina Francuske, dok istog dana (17 sati) Mađare, nakon iznenađujuće pobjede nad favoriziranim Dancima, u Albertvilleu čeka reprezentacija Norveške.

Na vratima Katra sjajan je bio Danijel Šarić sa 15 obrana, ali za Rafaela Capotea njemačka obrana nije imala rješenja. Iako je Andreas Wolff skupio čak 19 obrana, Capote je zabio devet golova, dok je Roine dodao četiri gola.

Kod Nijemaca je potpuno zakazao Gensheimer koji je ostao bez gola.

Katar je u posljednjih pet minuta preokrenuo zaostatak od dva gola (18-20). Nijemci su ostali bez pogotka do kraja utakmice, a za Katar je triput precizan bio Capote.

Katar u četvrtfinalu ide na Sloveniju (utorak, 20.45 sati), dok će Hrvatska u slučaju pobjede nad Egiptom za mjesto u polufinalu u utorak (20.45) igrati protiv Španjolske.