VN BAHREINA

Hamiltonu prvi trening

Prvi neslužbeni trening uoči četvrte utrke sezone Svjetskog prvenstva Formule 1, Velike nagrade Bahreina, pripao je Britancu Lewisu Hamiltonu u McLarenu, dok je drugo mjesto zauzeo Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu...

Hamilton je stazu u Bahreinu dugu oko 5.5 kilometara odvozio za minutu, 33 sekunde i 572 tisućinke, a dvostruki svjetski prvak i branitelj naslova Vettel za njim je kasnio 305 tisućinki. Ispred pobjednika posljednje utrke u Šangaju, Nijemca Nice Rosberga u Mercedesu, na trećem je mjestu završio Britanac Paul di Resta za upravljačem Force Indije.

Ferrari je, pak, nastavio s lošim rezultatima na startu sezone. Španjolac Fernando Aloso prvi je trening u bahreinskoj pustinji okončao kao 13., dok je njegov momčadski kolega Felipe Massa zauzeo tek 15. mjesto.

Zbog napete političke situacije u zemlji, te antivladinih prosvjeda, mjere osiguranja na i oko staze su sa najvišoj razini i za sada sve protiče bez izgreda.