DOIGRAVANJE

Partizan izbacio neugodnu Budućnost, ‘večiti derbi‘ u finalu ABA lige

Na poluvremenu su gosti iz Podgorice vodili
Piše: HinaObjavljeno: 10. svibanj 2024. 21:31

Protiv Crvene zvezde u finalu doigravanja regionalne ABA lige igrat će košarkaši Partizana koji su na domaćem parketu, u odlučujućem trećem susretu, svladali Budućnost 100-86 (23-21, 25-33, 25-17, 27-15).

Na poluvremenu su gosti iz Podgorice vodili, dok su rezultatski kontakt imali do početka zadnje četvrtine. Tada je krenula velika serija Partizana i na kraju uvjerljiva pobjeda domaćina.

Prvi strijelac Partizana bio je Aleksa Avramović s 20 poena, dok su po 19 dodali Kevin Punter i James Nunnally, s tim da je Nunnally tome dodao pet asistencija i šest skokova. Najbolji igrač Budućnosti bio je Kevin Ferrell koji je postigao 18 koševa, dok je Kenan Kamenjaš dodao 14 uz osam skokova.

U finalu će prednost domaćeg parketa imati Crvena zvezda koja je bila prva na ljestvici u osnovnom dijelu sezone.