JOAQUIN CORCHERO/AFP7/SHUTTERSTO/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Joaquin Corchero/afp7/shuttersto/shutterstock Editorial/profimedia
LA LIGA

Žestoki seviljski derbi završio bez pobjednika, Villareal uvjerljivo pobijedio za skok na ljestvici

Betis i Sevilla su podijelili bodove (1:1) dok je ‘Žuta podmornica‘ slavila s 3:0
Piše: HinaObjavljeno: 28. travanj 2024. 23:11

Uvijek žestoki seviljski derbi završio je bez pobjednika, nogometaši Betisa i Seville odigrali su u sklopu 33. kola španjolske La Lige 1:1.

U 38. minuti domaćin je na svom Benito Villamarin stadionu poveo nakon što je Isco realizirao jedanaesterac. Betis pobjedu ipak nije uspio zadržati, već je Kike Salas glavom pogodio za 1:1 u 56., samo dvije minute nakon što je ušao s klupe za pričuve.

Betis je ostao sedmi na ljestvici, dok je Sevilla napravila korak naprijed i sada je na 12. mjestu.

Nogometaši Villarreala upisali su uvjerljivu domaću pobjedu u 33. kolu, pobijedili su Rayo Vallecano 3:0. U 18. minuti Norvežanin Sorloth je načeo goste pogotkom za 1:0 te je taj rezultat stajao sve do 20-ak minuta prije kraja. Potom je domaćin unutar samo nekoliko minuta prelomio susret. Mosquera je u 69. minuti pogodio za 2:0, a potom je svoj drugi gol na susretu dao Sorloth u 74. za konačnih 3:0.

Villarreal se pomaknuo za jedno mjesto na ljestvici i sada je deveti, dok je Rayo Vallecano ostao na 15. poziciji.

28. travanj 2024 23:12