GORAN MEHKEK Cropix
ABA LIGA

Cibona poražena na gostovanju u Beogradu, Mega na krilima Đurišića srušila Vukove

Piše: HinaObjavljeno: 11. ožujak 2024. 23:51

U susretu 22. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju u Beogradu izgubila od Mega 76-80 upisavši 14. poraz ove sezone.

Domaćin je bolje ušao u susret, nakon dvije minute Mega je imala 7-2, pa 14-6, a dvije minute prije kraja prve četvrtine je imala i osam razlike (18-10). Cibona je u završnici ipak uspjela smanjiti na minus tri (20-17).

U drugoj četvrtfini "Vukovi" su stigli do prednosti (21-20), vodili su i 29-27, a minutu prije poluvremena i sa 38-35. Međutim, Mega je poluvrijeme završila serijom 5-0 za 40-38 na polovici igre.

Mega je u trećem periodu pobjegla na + 12 (58-46), no Cibona se u zadnjoj dionici vratila i šest minuta prije kraja je povela 71-67. Nažalost, nije izdržala. Domaćin je tri minute prije kraja poveo sa 74-73, da bi 42 sekunde prije kraja imao i +3 (76-73).

Završnica je odlučena s linije slobodnih bacanja, a na koncu je Mega slavila sa 80-76.

Kod Mege, koja je ostvarila 12. pobjedu, šest igrača je imalo dvoznamenkasti broj koševa. Nikola Đurišić je sa 19 koševa bio najefikasniji, dok je Uroš Plavšić dodao 13 koševa i osam skokova.

Kod Cibone najefikasniji je bio Jakov Mustapić sa 28 koševa, dok je Domagoj Proleta ubacio devet koševa.

Na vrhu ljestivce je Crvena zvezda (19-3), na drugom mjestu je Budućnost (17-5), a Partizan je treći (16-6).

Zadar je peti (13-9), Split deveti (10-12), a Cibona deeta (8-14). Na začelju je Krka sa četiri pobjede.

27. travanj 2024 14:47