CORDON PRESS/DDP USA/PROFIMEDIA
EUROLIGA

Hezonja i Musa ponovno odveli Real do pobjede, Smith i Partizan poraženi u Istanbulu

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je za 21 minutu na parketu upisao 17 poena i 6 skokova
Piše: Anđela VukoObjavljeno: 09. siječanj 2024. 22:38

Košarkaši Real Madrida upisali su još jednu pobjedu u Euroligi. Na gostujućem terenu svladali su Bayern 92:71.

Među najzaslužnijima za pobjedu Reala i ovaj su put bili Mario Hezonja i Džanan Musa koji su dominirali u prvom poluvremenu. Hrvatski reprezentativac je za 21 minutu na parketu upisao 17 poena i 6 skokova, dok je Musa odigrao svega minutu manje i ostvario 16 poena i 1 asistenciju. Najbolji strijelac susreta bio je Realov centar Vincent Poirier s 18 poena i tri skoka.

U redovima Bavaraca najviše su se istaknuli Sylvain Francisco s 14 poena, jednim skokom i tri asistencije te Leandro Bolmaro s 11 poena i pet skokova. Danko Branković za Bayern je zabio osam poena uz tri skoka i dvije ukradene lopte.

Treći hrvatski predstavnik u Euroligi večeras bio je Jaleen Smith koji je sa svojim Partizanom bio na gostovanju kod Fenerbahçea. Domaćini iz Istanbula svladali su Beograđane rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12). Crno-bijelima je ovo bio deseti poraz u sezoni te su trenutno na omjeru 10-10, dok je za istanbulsku momčadi ovo bio 12. trijumf u dosad odigranih 20 kola Eurolige.

Najuspješniji u sastavu domaćina bili su Dorsey s 24 poena, Gudurić s 15, Sestina s 14 i Hayes s 12. U redovima Partizana najviše su se pak istaknuli Punter s 18 i Nunnally s 14 poena. Hrvatski reprezentativac na parketu je proveo 28 minuta uz 11 poena, jedan skok i dvije asistencije.