NIKSA STIPANICEV Cropix
DOMAĆINI NEOPTEREĆENI

Šibenka dugo lomila Bosco, ali na kraju ipak upisala očekivanu pobjedu te ostala u utrci za doigravanjem

Šibenka će šansu za osmo mjesto koje vodi u doigravanje tražiti u posljednjem kolu kod Dubrovnika
Piše: Val KraljevićObjavljeno: 21. travanj 2024. 14:50

BOSCO - ŠIBENKA 82:99 (27:21, 16:26, 16:25, 23:27)

ZAGREB SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja 50. Suci: Mikulić, Hartman i Lipovac

BOSCO: Kos 7p, 5a, Ivanković 23p, 6s, Krapić 6p, 4a, Lukić 14, Ćosić 2, Petranović 8, Njegovan 13p, 5s, Akrap 5, Bubalo 4p, 7s, 6a, Perić, Cvitković, Dacer.

ŠIBENKA: Pleadin 11p, 6s, 5a, Topolović, Howard 6, Foreman 7, Starovlah 2p, 5s, 4a, Paić 21, Babić 7p, 4a, Skorić 20p, 8s, 4a, Perković 11p, 6s, Škugor, Šarić, Brajković 14p, 5a.

Iako zvuči suludo, praktički se zna da će momčad koja igra protiv Bosca upisati pobjedu. Tako je bilo i u 32. kolu Favbet Premijer lige u kojem ih je pobijedila Šibenka koja je i dalje u utrci za doigravanjem.

Domaćini su s tri trice (Bubalo, Kos, Akrap) znatno bolje otvorili utakmicu pa je brzo minutom odmora morao reagirati trener Šibenke, Petar Maleš. Vidjelo se da igrači Bosca igraju neopterećeno, bez kočnica, a posebno raspoložen bio je Nikola Ivanković koji je zabio tricu za najvećih 10 razlike (25:15). Šibenka se stabilizirala tek kad je iz igre izašao Amerikanac Foreman, kojeg je zamijenio mladi Ante Brajković koji je svoje minute sjajno iskoristio. Upravo preko njega i Luke Skorića Šibenka je preuzela vodstvo i kontrolu utakmice.

U nastavku se razigrao Pavao Paić preko kojeg je Šibenka napokon otišla na dvocifrenu prednost (66:51). Košarkaši Bosca smanjili su zaostatak poenima Ivana Njegovana, no za nešto više nisu imali snage.

Posljednje kolo, novom drugoligašu Boscu donosi ogled s prvoplasiranim Zadrom, dok će Šibenka šansu za osmo mjesto tražiti kod Dubrovnika.

21. travanj 2024 14:51