EUROCUP

Cedevita s 26-0 preokrenula utakmicu, Ciboni deprimirajući 27. poraz u nizu u Europi

Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 06. studeni 2013. 21:16

Košarka je sinoć u Domu sportova ispisala još jednu nezaboravnu, čarobnu večer koju će oko tisuću gledatelja dugo prepričavati i pamtiti do kraja života. Kada su je mnogi otpisali, jer je 11 minuta prije kraja bila u bunaru na -20 (59-79), Cedevita se karakterom koji uglavnom krasi samo najveće pobjednike, uzdigla do pobjede s velikih +11 (94-83) u 4. kolu Eurokupa protiv Dinama.

Domaćini su do 29. minute fantastičnim šuterima iz Sassarija zaključali koš na deset minuta. Rezultat je preokrenut s briljantnih 26-0. Talijani su prvi koš u posljednjoj dionici postigli 59 sekundi prije kraja. Cedevita je utakmicu završila sa 35-4, posljednju četvrtinu sa 32-4. Veća stvar od toga što su “revolveraše” sa Sardinije ostavili na samo četiri koša u 11 minuta, jest to što su im u istom razdoblju utrpali 35. Ovakva pobjeda podiže moral do neba pa ne bi bila senzacija kada bi se Cedevita u nedjelju iz Pionira vratila sa Zvezdinim skalpom.

Jasmin Repeša je rezultat preokrenuo sa šestoricom koju je povremeno odmarao hokejskim izmjenama, dajući im po šezdesetak sekundi odmora. Junaci su bili Delaš (13, trice 3/5), Babić (11, trice 3/4, 6 skokova), Ramljak (15), Zubčić (4) te predvodnici Suton (17, 10 skokova, 5 asista, trice 3/5) i Smith (20, trice 4/5, 5 asista). Amerikanac je u posljednjoj četvrtini postigao 16, bez ijednog promašaja.

Talijani su u prvoj dionici trice gađali 6/9, u posljednju četvrtinu ušli sa 10/20, a onda promašili sljedećih devet. Cedevita ih je natjerala na teške šuteve sa sirenom, isteke napada, korake … pa pobijedila njihovim oružjem. Sa 14 trica iz 25 pokušaja kompenzirali su čak dvadeset izgubljenih lopti.

Pobjeda je slatka, ali će se Cedevita morati pozabaviti i s loših 30 minuta. U prvoj četvrtini primili su 32 koša, do 25. minute 67, a potkraj poluvremena primili šest koševa za 26 sekundi, jer nisu mogli prevesti loptu preko centra.

Taj problem bio je poznat od ranije pa su prije utakmice dogovorili dolazak američkog beka simpatičnog imena, ali čudnog karaktera. Između Repeše i Allana Raya kojeg je trenirao u Romi prije pet godina, bilo je dosta napetosti.

Cibona je u Belgiji produžila europsku agoniju na 27 poraza u nizu. Dario Giergia sinoć je pobijedio Nevena Spahiju, Ostend je bio bolji od Cibone 77-75 (41-31). “Vukovi” su imali dvije sekunde za posljednji napad, a Janning je promašio tricu za pobjedu. Blassingame je postigao 21, Žižić 14, a Šarić 11 koševa.