ALEX GOODLETT Afp
46 POENA BROWNA

Bojan Bogdanović najbolji strijelac Utaha na startu nove sezone, dva produžetka u New Yorku

Bojan Bogdanović je bio najbolji strijelac Utah Jazza na startu nove NBA sezone
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 21. listopad 2021. 07:36

U uvjerljivoj pobjedi Utaha nad Oklahoma City Thunderom (107:86) u Salt Lake Cityju ubacio je 22 koša.

Najbolji hrvatski košarkaš je šutirao 10-17 (trice 2-6), te tome dodao četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Jazz je dominirao obranom, kako to i inače radi, a Rudy Gobert je imao 16 poena i 21 skok protiv jedne od najslabijih momčadi lige. Još četiri igrača su bila dvoznamenkasta: Jordan Clarkson (18), Donovan Mitchell (16), Joe Ingles (14) i Mike Conley (10).

- Mi imamo pet igrača na klupi koji mogu biti starteri u većini drugih momčadi. Naša klupa je naša najveća snaga – rekao je Bogdanović, koji je u igri proveo 28 minuta.

Bojan Bogdanović protiv Oklahome
SOFSCORE

Grafika: SofaScore

Utah je drugo poluvrijeme otvorila s 12:1, tricom Mitchella prednost je narasla na 66:43 i tu je utakmica bila gotova.

U najuzbudljivijoj utakmici New York Knicksi su nakon dva produžetka svladali Boston Celticse sa 138:134. Gostima nije pomogla odlična partija Jaylena Browna, koji je unatoč tome što je posljednjih desetak dana proveo u karanteni zbog korona virusa, ubacio 46 poena za 46 minuta.

- Disanje mi nije bilo normalno, pred kraj sam osjećao kao da će mi srce iskočiti. Da smo bar pobijedili, bilo bi lakše – rekao je Brown.

Pobjedu Knicksima su sačuvali Julius Randle s 35 i Evan Fournier s 33 poena. Naš Luka Šamanić nije bio u sastavu Knicksa.
Philadelphia je bez suspendiranog Bena Simmonsa lako dobila u New Orleansu sa 117:97. Pelicansima je očito više nedostajao Zion Williamson i njegovih 27 koševa u prosjeku. On se još oporavlja od operacije stopala.