SAM HODDE Getty Images Via Afp
GUBILI 17 POENA RAZLIKE

Dallas izborio finale Zapada nakon nevjerojatnog preokreta! Pogledajte ludi kraj i trijumf neočekivanog junaka

Dončić i društvo ipak neće morati stvari rješavati u ‘majstorici‘, sada su na potezu Denver i Minnesota
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 19. svibanj 2024. 07:25

Dallas je izborio plasman u polufinale doigravanja Zapadne konferencije NBA lige nakon što je u šestoj utakmici svladao Oklahomu 117:116 i tako stigao do omjera 4:2.

Mavericksi su pred svojim navijačima izveli velik preokret, na početku posljednje četvrtine imali su zaostatak od devet poena, u trećoj četvrtini čak -17, da bi na kraju ostvarili minimalnu pobjedu od jednog poena razlike.

Novi triple-double upisao je sjajni Luka Dončić, uz učinak od 29 poena, 10 skokova i 10 asistencija u 44 minute i 44 sekunde koliko je proveo na parketu. Slovencu je to bio treći uzastopni triple-double u doigravanju.

Kod Oklahome je najbolji bio Shai Gilgeous-Alexander s 36 poena, tri skoka i osam asistencija.

Domaćin je u posljednjem napadu promašio tricu i činilo se da je na pomolu majstorica, no dosuđen je prekršaj te je dvije i pol sekunde prije kraja Dallas imao tri slobodna bacanja, a P. J. Washington je pogodio dva i namjerno promašio treće. Oklahoma nije imala vremena za preokret i uslijedilo je veliko slavlje pred 20.555 gledatelja u American Airlines Centru.

U finalu Zapada Mavericksi će igrati s boljim iz majstorice Denvera i Minnesote koji se sastaju u srijedu.

19. svibanj 2024 07:29