Ozljeda Luke Šamanića u utakmici protiv Brooklyna
 ELSA Afp
LOŠE VIJESTI IZ SAD-A

Teška ozljeda hrvatskog reprezentativca, čeka ga vrlo duga pauza, a upitan je i za najvažniji turnir!

Šamanić je trebao biti i na popisu Veljka Mršića na kvalifikacijama za Olimpijske igre u Splitu
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. svibanj 2021. 09:02

Loše vijesti stižu iz NBA lige. Luka Šamanić teže je ozlijedio ruku u porazu kod Brooklyna u noći na četvrtak, a pregledi su pokazali da je slomio metakarpalnu kost i čekaju ga dva mjeseca pauze.

Hrvatski je košarkaš zaradio nezgodnu ozljedu nakon faula Jamesa Hardena koji ga je, u pokušaju da mu izbije loptu prilikom prodora na koš, snažno udario po ruci.

Iako nije imao sezonu za pamćenje u San Antoniju (9 minuta po susretu i prosjek od 3,7 poena), Spursi su definitivno na duži rok ostali bez Hrvata, kao i hrvatska reprezentacija.

ELSA Afp

Šamanić je trebao biti i na popisu Veljka Mršića na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre u Splitu 24. lipnja, no njegov nastup je sada vrlo upitan.

U sinoćnjim utakmicama nastupila su dva hrvatska reprezentativca.

Phoenix Sunsi Darija Šarića su sa 118-117 pobijedili Portland Trail Blazerse zahvaljujući Devinu Bookeru koji je zabio dva slobodna bacanja 2,4 sekunde prije kraja.

Chris Paul je bio najbolji strijelac Phoenixa sa 26 koševa i sedam asistencija, a Mikal Bridges je dodao 21 koš i 11 skokova, dok je Šarić odigrao 30:50 minuta i zabio 12 koševa (šut iz igre 4/12,1/4), upisavši pritom pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Sunsi sada imaju jednu utakmicu zaostatka za Utah Jazzom koji je prvi u Zapadnoj konferenciji.

Damian Lillard je ubacio 24 od svojih 41 koša u zadnjoj četvrtini za Trail Blazerse kojima je prekinut niz od pet pobjeda i nisu uspjeli osigurati mjesto u glavnom ždrijebu doigravanja. Portland je šesti na Zapadu s pola utakmice prednosti ispred Los Angeles Lakersa.

CJ McCollum je dodao 27 koševa za Portland, a Cameron Payne 21.

LA Clippersi Ivice Zubca su sa 113-90 nadigrali Charlotte Hornetse, a hrvatski je košarkaš u 35:08 minuta na terenu zabio osam koševa (šut iz igre 3/4) uz 11 skokova, jednu asistenciju i dva bloka.

Paul George je sakupio 20 koševa i 10 skokova, Reggie Jackson je zabio 19 koševa, a Kawhi Leonard 16 uz devet asistencija.

Kod Hornetsa najbolji je bio LaMelo Ball sa 18 koševa.

New York Knicksi su nadoknadili zaostatak od 17 koševa i na svom parketu sa 102-98 svladali San Antonio Spurse.

Alec Burks je bio najučinkovitiji kod Knicksa sa 30 koševa, a postigao je i tricu za izjednačenje 3:16 minute prije kraja. Julius Randle je ubacio 25 koševa uz devet skokova i devet asistencija, a RJ Barrett 24 za Knickse.

DeMar DeRozan je sa 27 koševa i osam skokova predvodio Spurse koji su osigurali mjesto u doigravanju zahvaljujući porazu Sacramento Kingsa od Memphis Grizzliesa. Luka Šamanić nije igrao za San Antonio.

REZULTATI:

Miami Heat - Philadelphia 76ers 106-94

Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 103-114

Charlotte Hornets - LA Clippers 90-113

(Ivica Zubac je odigrao 35:08 minuta za LA Clipperse, zabio je osam koševa i upisao 11 skokova, jednu asistencciju i dva bloka)

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 133-142

New York Knicks - San Antonio Spurs 102-98

(Luka Šamanić nije igrao za San Antonio)

Atlanta Hawks - Orlando Magic 116-93

Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 116-110

Chicago Bulls - Toronto Raptors 114-102

Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 118-117

(Dario Šarić je oidgrao 30:50 minuta za Phoenix, zabio je 12 kopeva i upisao pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukrademnu loptu)

27. travanj 2024 14:55