Luka Šamanić

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
NBA REZULTATI

Momčad iz Salt Lake Cityja upisala je 13 poraza zaredom, a sad je prekinula taj niz
Piše: Tomislav DragobratovićObjavljeno: 12. travanj 2024. 07:57

Sjajnu večer u NBA ligi imala je momčad Utah Jazza i hrvatski košarkaš Luka Šamanić. Momčad iz Salt Lake Cityja upisala je 13 poraza u posljednjih 13 utakmica, pa je tako 124:121 trijumfom nad Houston Rocketsima konačno prekinut taj niz. Najefikasniji u momčadi Jazza bio je upravo Šamanić, hrvatski košarkaš postigao je 22 poena u 34 odigrane minute i tako predvodio svoju ekipu do pobjede. Svojim košem 54 sekunde prije kraja utakmice Šamanić je postavio 124:118 rezultat i tako osigurao relativno mirnu završnicu za Jazz.

Bojan Bogdanović i njegovi ostvarili su 118:109 pobjedu na gostovanju kod Boston Celticsa. Hrvatski košarkaš imao je 14 poena u 25 minuta na terenu, uz šut iz igre 6/10. Knickse je predvodio playmaker Jalen Brunson s 39 poena.

Velika borba za konačna mjesta u "play-inu" događa se oko 10. mjesta Zapadne konferencije. Tamo se trenutno nalaze LA Lakersi, nakon što su se Golden State Warriorsi 100:92 pobjedom nad Portland Trail Blazersima izjednačili s Lakersima po omjeru pobjeda i poraza i time preskočili momčad iz Los Angelesa.

Sacramento Kingsi su poraženi od New Orleans Pelicansa rezultatom 135:12, pa tako i oni na osmom mjestu imaju jednak omjer kao i Lakersi i Warriorsi. Svaka momčad mora odigrati još dvije utakmice do kraja sezone u kojima će se i odrediti konačan poredak za spomenuti turnir.

Dodajmo i da su Chicago Bullsi upisali 127:105 pobjedu nad Detroit Pistonsima.

Detroit Pistons - Chicago Bulls 105:127

Boston Celtics - NY Knicks 109:118

Utah Jazz - Houston Rockets 124:121

Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 92:100

Sacramento Kings - New Orleans Pelicans 123:135

27. travanj 2024 04:20