USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
KINGSI U DOIGRAVANJU

Zubac solidan, Šamanić zaigrao prvi put nakon šest mjeseci, utakmica sezone Russella Westbrooka

I bez najveće dvije zvijezde u rosteru LA Clippersi našli su put do pobjede
Piše: Gradimir ĐukarićObjavljeno: 30. ožujak 2023. 07:52

U izostanku Paula Georgea i Kawhija Leonarda povukao je u Memphisu Russell Westbrook. S učinkom sezone od 36 poena vodio je Clipperse do pobjede uz Covingtonov doprinos od 27 poena.

Ivica Zubac je za nepune 23 minute postigao devet poena uz sedam skokova. S druge strane Ja Morant bio je prvo ime Grizzliesa s 36 poena i devet asistencija.

U prvoj utakmici za Utah Jazz, i prvom NBA nastupu nakon šest mjeseci, Luka Šamanić dao je konkretan doprinos u prekidu niza od četiri uzastopna poraza svoje nove momčadi. I to baš protiv svoje bivše momčadi San Antonija.

Za 25 minuta provedenih na parketu ubacio devet poena (šut 2/8) uz uhvaćenih devet skokova te još i četiri asistencije. Uzbudljiva utakmica u Detroitu igrana je bez Bojana Bogdanovića i Darija Šarića. Oklahoma je slavila pobjedu u posljednjoj sekundi. Junak je bio rookie Jalen Williams koji je inače utakmicu završio s 27 poena.

Sacramento KingsI su sinoć na gostovanju visokom pobjedom od 120-80 nad Portland Trail Blazersima osigurali plasman u doigravanju, prvi put nakon 16 godina.

Malik Monk je zabio 19 poena, De‘Aaron Fox je ubacio 18 poena, Kevin Huerter dodao je 17, a Domantas Sabonis 15 poena uz 12 skokova za Kingse (46-30), koji su zadnji put igrali u doigravanju u sezoni 2005./06.

Keegan Murray zabio je 13 poena i ubacio tri trice čime je postavio rekord novaka u NBA ligi sa 188 pogodaka u sezoni. Murray je prešao granicu koju je postavio Donovan Mitchell (187) u sezoni 2017./18. kada je igrao za Utah Jazz.

Kod Podrtlanda (32-44) najbolji je bio Shaedon Sharpe s rekordom karijere od 30 poena, a imao je i sedam skokova i sedam asistencija.