GYOR - DINAMO 0-2

Ante Rukavina osigurao Modrima jesen u Europi, Halilhodžić debitirao pobjedom

Rukavina je s dva gola odveo Modre na korak do plasmana u Europa ligu. Dinamo je prvo poluvrijeme dominirao dok su u drugom djelu 'plavi dečki' uglavnom čuvali rezultat
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. kolovoz 2010. 01:00

Vahid Halilhodžić ostvario je najavljenu pobjedu u svom debiju kao trener nogometaša Dinama u prvoj utakmici doigravanja za Europsku ligu u Györu, uzvrat 26. kolovoza u Maksimiru bit će formalnost

Ante Rukavina je već nakon manje od pola sata prve utakmice doigravanja za Europsku ligu isplatio svoj transfer iz Panathinaikosa i godišnju bruto plaću (700+600.000 eura).

Šibenski napadač je pogocima u 20. i 28. minuti, objema manirom rasnog strijelca, vanjskim dijelom kopačke (šteta što u 73. nije zabio za hat-trick!) odveo Dinamo na prag četvrte uzastopne europske jeseni i zagarantiranih 1,000.000 eura od Uefe, bez marketinga i prihoda od tv-prava i ulaznica od čega bi u Maksimir mogao kapnuti najmanje još milijun.

Iako Györ igra bolje u gostima, vjerujemo da će Vahid Halilhodžić znati održati napetost u plavoj svlačionici, dokazivanje novom treneru i borba za mjesto u početnih 11 tek će se rasplamsati i ovoga puta ne treba strepjeti od opuštanja. Bit će zanimljivo vidjeti hoće li se većina navijača držati bojkota i u uzvratu 26. kolovoza (21.00).

Vaha je uspio već time što je psihološki prodrmao Dinamove igrače, koji su opet ličili na momčad. Izveo je 57-godišnji Mostarac najavljenu 11-oricu koju mu je sugerirao Zoran Mamić, no mađarska legija stranaca očekivano je bila preslab suparnik, pa se nisu osjetile manjkavosti Calella i Ibáńeza, dok je Etto, na svom prirodnijem položaju desnog krila, bio vrlo dobar, šteta što je promašio zicer za 0-3.

Dinamo je odmah spustio loptu na zemlju i mirnom pas-igrom kontrolirao zbivanja. Osječanin Dinjar je imao zadatak paziti na Badelja, zamijenjen je već nakon pola sata, a Sammiru na kraj nije uspio stati Litavac Pilibaitis. Ante Rukavina, isturen u špici, bio je prebz za sporu zadnju liniju domaćih, otpočetka se osjećalo da bi ovo mogla biti njegova večer. Pati li još možda netko za Mandžukićem?

Domaći su pokušavali dijagonalama na Ibáńeza ili preko svoga desnog krila Ceolina, zbog kojeg je Vaha u 2. poluvremenu uveo Mesarića, a Ibáńeza premijestio naprijed, gdje je bio bolji, no uz manje probleme gosti su uspijevali riješiti sve potencijalno opasne situacije. Bišćan je u 60. minuti spasio prazna vrata baš nakon prodora domaćeg Brazilca.

Utakmici je nazočilo 30-ak navijača Dinama, većina iz inozemstva, bili su na južnoj tribini, ograđenoj mrežom, predviđenoj za Bad Blue Boyse, koje je uzalud čekalo preko 100 specijalaca, te patrole i majice po cijelom gradu. Redarstvene snage kao da su se bolje spremile za goste nego nogometaši Attile Pintera...

Golove s utakmice pogledajte OVDJE

GYÖR - DINAMO 0-2 (Rukavina 20', 28')

KRAJ

73. minuta - Ante Rukavina primio je loptu u kaznenom prostoru Györa. Bio je sam samcat, no njegov slabi udarac lako je obranio Stevanović

60. minuta - Biščan je sada spasio Dinamo. Izbio je loptu s gol crte

47. minuta - Sreća za Dinamo. Eugene je iz slobodnog udarca pogodio stativu

28. minuta - GOOOL! - Ante Rukavina igra najbolju utakmicu u dresu Dinama. Obrana Györa je još jednom kiksala. Ante se sjajno snašao i poslao loptu u gotovo isto mjesto kao i prvi puta

23. minuta - Sammir je došao do lopte nagon greške domaće obrane. Sjurio se po desnoj strani i ubacio loptu prema sredini gdje je dolazio Rukavina. Napadač Dinama bio je na žalost prekratak i nije uspio zahvatiti loptu

20. minuta - GOOOL! - Ante Rukavina donio je vodstvo Dinamu. Etto je po desnoj strani dao loptu Rukavini. Ante je loptu sjajno propustio i bez problema zabio gol

15. minuta - Slobodni udarac za Dinamo. Ibanez je iskosa pucao pokraj vrata

Györ: Stevanović, Tokódy, Đorđević, Feher, Szabo, Pilibaitis, Copa, Bouguerra, Nicorec, Koltai, Aleksidze

Trener: Attila Pinter

Dinamo: Lončarić, Vrsaljko, Bišćan, Cufré, Mesarić, Ademi, Badelj, Kramarić, Sammir, Morales, Rukavina

Trener: Vahid Halihodžić

19. svibanj 2024 15:44