GOSTI S DEVETORICOM

Ćorluka i Lokomotiv razbili Rostov, Pletikosa pet puta vadio loptu iz mreže

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. kolovoz 2013. 22:14

Loše su se proveli nogometaši Rostova ovog ponedjeljka, u Moskvi, u ogledu 6. kola ruske Premierlige. Lokomotiv ih je pobijedio s čak 5-0, a goste katastrofe nije spasio niti hrvatski reprezentativni vratar Stipe Pletikosa.

Rostov se još nekako držao dok nisu počela isključenja. U prvom je dijelu strijelac bio jedino Ekvadorac Felipe Caicedo. U nastavku je uslijedio raspad za Rostov, momčad koja je do ovog meča imala četiri pobjede i jedan remi u prvenstvu.

Prvo je Agalarov isključen zbog napravljenog penala kojeg je realizirao Samedov za 2-0. Potom je Maicon povećao na 3-0 u 57. minuti, pa je vrlo brzo isključen i Lolo kod gostiju, a gol za 4-0 je postigao Tarasov. Cijela je priča zaokružena pogotkom Pavljučenka u 83. minuti, a recimo da je kod domaćina tri asistencije upisao Vitalij Denisov.

Kod gostiju je u 56. minuti u igru ušao Hrvoje Milić, dok je cijelu utakmicu u pobjedničkoj momčadi odradio Vedran Ćorluka.

Na ljestvici vodi moskovski CSKA, aktualni prvak lige, s 14 bodova, dok bod manje sada imaju Lokomotiv i Rostov, dva današnja suparnika.

Ruska Premierliga, 6. kolo:

Lokomotiv Moskva - Rostov 5-0 (Caicedo 44, Samedov 53-11m, Maicon 57, Tarasov 62, Pavljučenko 83)

Amkar Perm - Spartak Moskva 2-1 (Peev 17, Jakubko 67 / Jakovlev 49)

Redoslijed: 1. CSKA Moskva 14, 2. Lokomotiv 13, 3. Rostov 13, 4. Spartak Moskva 11, 5. Zenit 11...

14. svibanj 2024 06:33