Matteo Politano slavi pogodak protiv Real Sociedada
 CESAR MANSO
POVRATAK JEDVAJA

Vatreni asistirao za pobjedu, Napoli srušio lidera Primere, u Feyenoordu bijesni na srpskog suca

Od naših igrača nastupili su Bradarić, Barišić, Jedvaj i Čolak, Kramarića i Rebić nisu konkurirali
Piše: Goran Čičin - MašanskerObjavljeno: 29. listopad 2020. 23:25

Iznenađenje se dogodilo u Dinamovoj skupini Europske lige. Feyenoord je u Rotterdamu bio favorit protiv Wolfsbergera, no austrijska je momčad podsjetila na prošlogodišnja europska izdanja te je ostvarila sjajnu i vrlo vrijednu pobjedu. Wolfsberg je neočekivani lider na ljestvici te je pokazao koliko je opasan uoči gostovanja u Zagrebu sljedećeg tjedna.

Domaćini su imali velikih prigovora na dva jedanaesterca koje je zbog prekršaja na Werntznigu u korist gostiju dosudio srpski arbitar Jovanović, no zna se da ovdje nema VAR-a i pomoći nije bilo. Oba je realizirao 35-godišnji veznjak Liendl koji je u drugom poluvremenu kompletirao hat-trick pogotkom iz igre nakon što je Berghuis smanjio na jedan gol zaostatka. Za kraj je Joveljić izborio i po sredini gola realizirao kazneni udarac za konačnih 1:4.

Nakon tri uzastopna remija Feyenoord je upisao prvi poraz sezone, a Dick Advocaat nije mogao biti zadovoljan.

- Sami smo krivi. Možemo kriviti suca, i to bismo doista malo i trebali, ali pogledajmo i kako smo krenuli u utakmicu. Nakon što smo zabili trebali smo postići još jedan ili dva gola, iz četiri stopostotne šanse na ovoj razini nešto moraš iskoristiti. Sad nam je posao u skupini otežan, ali imamo još utakmica – poručio je trener Feyenoorda.

Napoli je nakon uvodnog poraza od AZ-a na teškom gostovanju minimalno svladao Real Sociedad. U prvom dijelu bilo je prilika s obje strane, ne i golova. Gostima se već u 12. minuti ozlijedio kapetan Insigne, a pobjednički pogodak postigli su u 56. minuti kad je udarac Politana nezgodno skrenuo stoper Sagnan i tako prevario svog vratara Remira. U 86. minuti zabio je Rui iz slobodnjaka za goste, no suci su označili zaleđe. Real je dominirao, imao veći posjed, više napadao, ali je Gattusova momčad uzela sve iz jedinog udarca u okvir. U završnici su Napolitanci ostali bez napadača Osimhena koji je isključen zbog drugog žutog te će propustiti gostovanje na Rujevici.

Wolfsberg je iznenadio u Nizozemskoj, a Ivan Leko je u Belgiji izveo pothvat protiv jednog od najboljih svjetskih trenera, Josea Mourinha. Hrvatski stručnjak s Antwerpom je ostvario minimalnu pobjedu protiv Tottenhama, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Rafaelov koji je u 29. minuti lako matirao Llorisa nakon idealnog dodavanja Mbokanija. Mourinho je u sastav uvrstio pričuve, među njima i klase poput Balea i Allija, a nisu mi pomogle ni četiri zamjene na početku drugog poluvremena. Son je igrao od 46., Kane od 58., ali Lekina je momčad hrabrom igrom zadržala prednost i na ljestvici je sad prva s dvije pobjede u dva kola.

Borna Barišić odigrao je cijelu utakmicu za Rangerse i asistirao za pobjednički pogodak Morelosa koji je s pet metara zabio glavom. Domagoj Bradarić odigrao je cijeli susret za Lille u remiju s Celticom, dok je Ante Rebić propustio Milanov ogled sa Spartom. Andrej Kramarić zbog bolesti nije konkurirao za gostovanje kod Genta na kojem je Hoffenheim uvjerljivo slavio. Tin Jedvaj prvi put je startao za Bayer ove sezone, na desnom boku je odradio cijeli susret u porazu od Slavije. Antonio Čolak sudjelovao je do 69. minute u PAOK-ovom remiju s Granadom.

Skupina A

Roma - CSKA Sofija 0:0, CFR Cluj - Young Boys 1:1 (Rondon 62/Fassnacht 69).

Redoslijed: CFR Cluj 4, Roma 4, Young Boys 1, CSKA Sofija 1.

Skupina B

Arsenal - Dundalk 3:0 (Nketiah 42, Willock 44, Pepe 46), Molde - Rapid Beč 1:0 (Omoijuanfo 65).

Redoslijed: Arsenal 6, Molde 6, Rapid Beč 0, Dundalk 0.

Skupina C

Slavia Prag - Bayer 1:0 (Olayinka 80), Nice - Hapoel Beer Sheva 1:0 (Gouiri 23).

Redoslijed: Bayer 3, Hapoel BS 3, Slavia Prag 3, Nice 3.

Skupina D

Benfica - Standard Liege 3:0 (Pizzi 49-11m, 76, Waldschmidt 66-11m), Rangers - Lech 1:0 (Morelos 68).

Redoslijed: Benfica 6, Rangers 6, Lech 0, Standard 0.

Skupina E

Omonia - PSV 1:2 (Gomez 29/Malen 40, 90), Granada - PAOK 0:0.

Redoslijed: Granada 4, PSV 3, PAOK 2, Omonia 1.

Skupina G

Zorja - Braga 1:2 (Ivanisenia 90/Paulinho 4, Gaitan 11), AEK - Leicester 1:2 (Tanković 49/Vardy 18-11 m, Choudhury 39).

Redoslijed: Leicester 6, Braga 6, AEK 0, Zorja 0.

Skupina H

Milan - Sparta Prag 3:0 (Diaz 24, Leao 57, Dalot 67), Lille - Celtic 2:2 (Celik 67, Ikone 75/Elyounoussi 28, 33).

Redoslijed: Milan 6, Lille 4, Celtic 1, Sparta Prag 0.

Skupina I

Sivasspor - Maccabi Tel Aviv 1:2 (Kayode 55/Biton 69-11 m, Peretz 74), Karabah - Villarreal 1:3 (Kwabena 78/Pino 80, Alcacer 85, 90-11m).

Redoslijed: Villarreal 6, Maccabi TA 6, Sivasspor 0, Karabah 0.

Skupina J

Antwerp - Tottenham 1:0 (Refaelov 29), LASK - Ludogorec 4:3 (Balić 2, Gruber 12, Raguž 35, Verdon 56-ag/Manu 15, 67, 74-11m).

Redoslijed: Antwerp 6, Tottenham 3, LASK 3, Ludogorec 0.

Skupina L

Crvena zvezda - Slovan Liberec 5:1 (Ben 7, 22, Gajić 50, Katai 67, Falcinelli 70/Matoušek 41), Gent - Hoffenheim 1:4 (Kleindienst 90/Belfodil 36-11m, Grillitsch 52, Gaćinović 73, Dabbur 90).

Redoslijed: Hoffenheim 6, Crvena zvezda 3, Slovan Liberec 3, Gent 0.

03. svibanj 2024 17:31