Slavlje igraca NK Rudeš

RONALD GORSIC Cropix
PRETPOSLJEDNJE KOLO

Nezaustavljivi Rudeš je jesenski prvak, Hrvatski dragovoljac najveći kandidat za ispadanje iz lige

Odigrane su utakmice pretposljednje runde jesenskog dijela sezone Prve HNL
Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 26. studeni 2022. 19:59

RUDEŠ - CROATIA 3:1

ZAGREB Stadion SC Rudeš. Gledatelja 200. Sudac: Oliver Romić (Osijek) 6. Pomoćnici: Novosel i Knez. Četvrti sudac: Čužić. Delegat: Matanić.

STRIJELCI: 1:0 - Srbljinović (28), 2:0 - Gudelj (47), 3:0 - Rešetar (53), 3:1 - Gadže (67).

RUDEŠ (4-2-3-1): Kralj 6,5 - Shatri 6,5 (od 46. B. Brajković 6,5), Campos 6,5, Pavlek 6,5, Boršić 6,5 - Pasariček 6,5, Srbljinović 7,5 (od 78. Krizmanić 6,5) - Latković 6,5 (od 60. Laća 6), R. Brajković 7 (od 60. Liklin 6,5), Doležal 6 (od 46. Rešetar 7) - T. Gudelj 6,5. Trener: Davor Mladina 7.

CROATIA (4-2-3-1): M. Gudelj 5,5 - Todorić 6,5, Šimunić 5,5 (od 58. Stanić 5,5), Bagadur 5,5, Bekavac 6 - Tipurić 5,5 (od 58. Brkić 6), Marković 5,5 (od 58. Bačelić-Grgić 6) - Šuto 6 (od 81. Karoglan -), Šabić 5,5, Gadže 6,5 - Majić 6 (od 58. Šalinović 6). Trener: Marin Oršulić 6.

ŽUTI KARTONI: Šuto (7), Gudelj (50), Stanić (66), Tipurić (74), Pasariček (81).

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Srbljinović.

Rudeš je jesenski prvak Prve nogometne lige! Pobjedom u 16. kolu prvenstva rezultatom 3:1 protiv Croatije iz Zmijavaca, Zagrepčani su pobjegli prvoj pratnji na šest bodova. Cijelu utakmicu momčad Davora Mladine imala je inicijativu i od samog početka postavili su se kao favoriti i momčad koja na svome terenu nije izgubila susret 21 uzastopnu utakmicu.

Već u 19. minuti, nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju iz Zmijavaca pada Tomislav Gudelj. Sudac Romić prepoznaje namjeru i pokazuje na najstrožu kaznu. Ipak, Antonio Boršić nije uspio zahvatiti loptu kako je planirao i šalje ju iznad grede. Inicijativa Rudeša se nakon deset minuta ipak isplatila. Tomislav Srbljinović sa 20-ak metara odlično preciznim udarcem pogađa golmanove lijeve rašlje dovodi domaće do zaslužene prednosti i postavlja rezultat kojim završava prvo poluvrijeme.

Nije trener gostiju Marin Oršulić uspio razbuditi sastav i nakon odmora bolji je domaćin, što "naplaćuje" već nakon dvije minute. Odličnom loptom Roko Brajković nalazi Aleksu Latkovića, kojeg ruši vratar Croatije. Ipak, lopta dolazi do Tomislava Gudelja, koji nema problema povećati vodstvo svoje ekipe. Nisu se gosti oporavili od pogotka, a na semaforu je već pisalo 3:0. U 53. minuti Brajković upisuje svoju drugu asistenciju. Ovaj put za Dominika Rešetara, koji loptu sigurno plasira u mrežu Croatije.

Do kraja susreta gosti su u dobrom akcijom i golom Gojka Gadže uspijevaju smanjiti rezultat na konačnih 3:1.

ORIJENT - CIBALIA 3:1

RIJEKA Stadion Krimeja. Gledatelja 350. Sudac: Marino Majstrović (Split) 7. Pomoćnici: Pavić, Brajković. Četvrti sudac: Jurić. Delegat: Polić.

STRIJELCI: 1:0 - Ibiši (34), 2:0 - Črnko (47), 2:1 - Dogan (64), 3:1 - Monjac (79).

ORIJENT: Zadro 6,5 - Braut 7, Jukičić 6,5, Tadejević 7, Travaglia 6,5 - Putnik 6,5, Mohorovičić 6,5 (od 62. Fatić -), Črnko 7,5 (od 85. Ivančić -) - Monjac 7, Ibiši 7 (od 70. Dukađin -), Dujmović 6 (od 62. Zrilić -). Trener: Fausto Budicin 7.

CIBALIA: Križanović 6 - Unušić 5,5 (od 83. Miljanić -), Stanić 6, Oršolić 6, Rugašević 6 - Mikolčić 5,5 (od 62. Smajić -), Diyoke 5,5, Mihaljević 6 - Išasegi 6, Bubnjar 5,5 - Perić-Komšić 5,5 (od 46. Dogan 6,5).

ŽUTI KARTONI: Oršolić (19), Črnko (53), Monjac (60), Stanić (71), Tadejević (90).

IGRAČ UTAKMICE: Emanuel Črnko.

Na Krimeji je pala Cibalia u zreloj utakmici domaće momčadi koja je većim dijelom utakmice kontrolirala zbivanja na terenu. Nije to bila utakmica koju ćemo pamtiti po velikom broju prigoda, ali ono što su Riječani stvorili većinom su i realizirali, te su tako naplatili sve one promašaje koji su ih koštali boljeg plasmana na ljestvici.

U 34. minuti Emanuel Črnko je izveo slobodan udarac iskosa s 30 metara. Na oštar ubačaj na prvoj vratnici natrčao je Džemal Ibiši. Napadač Orijenta nije najbolje zahvatio loptu, ali je prevario Mihaljevića koji je skrenuo loptu pored nemoćnog Kovačevića za vodstvo domaćina.

Odmad na početku drugog dijela 2:0, Braut je ubacio s desnog boka, Črnko je glavom sproveo loptu u mrežu. Nakon toga uslijedio je pritisak gostiju, imali su nekoliko prigoda, no zabili su samo jednom, a sve njihove nade pokopao je Monjac nakon asistencije Črnka.

SOLIN - JARUN 2:0

DUGOPOLJE Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 200. Sudac: Lovrić (Đakovo) 7. Pomoćnici: Babić i Janić. Četvrti sudac: Kulušić. Delegat: Čanađija.

STRIJELCI: 1:0 - Mamić (90), 2:0 - D. Topić (90+4).

SOLIN (3-4-2-1): A. Topić 7,5 - Džaja 7, Tomić 7, Novak-Stanko 7 - Markota 7, Klarić 6,5 (od 85. Mamić 7,5), Ninčević 6,5 (od 64. Kušeta 6,5), Dominić 6,5 (od 75. Puljić -) - Nimeli 6,5 (od 85. D. Topić 8), Pukstas 6,5 - Chinedu 6,5 (od 75. Vodanović -). Trener: Toni Golem 7,5.

JARUN (4-2-3-1): Savatović 6,5 - Mihaljević 6 (od 78. Abramović -), Karamatić 6, Dajčer 6, Žilinski 6,5 - Burić 6, Dobrić 6 - Florucz 6,5 (od 88, Romac -), Ačkar 6 (od 64. Jurčec 6), Groznica 6,5 - Ubani 6 (od 64. Bamba 6). Trener: Jerko Leko 6,5.

ŽUTI KARTONI: Ninčević (26), Tomić (36), Nimeli (38), Burić (42), Ubani (51), Ačkar (55), Groznica (63), Pukstas (83).

IGRAČ UTAKMICE: Domagoj Topić

Na teškom terenu Solin i Jarun odigrali su vrlo sadržajnu utakmicu s brojnim prigodama na obje strane, a odluka o pobjedniku pala je u u posljednjim trenucima utakmice. U 90. minuti, nakon dodavanja Domagoja Topića, Mamić je s desetak metara svladao vratara Jaruna Savatovića za 1:0, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Domagoj Topić je vrlo lijepim pogotkom s dvadesetak metara zatresao mrežu Jaruna za konačnih 2:0.

VUKOVAR 1991 - DUGOPOLJE 0:0

VUKOVAR Stadion u Borovu naselju. Gledatelja 300. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb) 6,5. Pomoćnici: Podrug i Petravić. Četvrti sudac: Cindrić. Delegat: Poljak.

VUKOVAR 1991 (4-3-3): Kolić 6,5 – Periša 6, Baltić 6, Jukić 6,5, Pavičić 6 – Mustedanagić 6 (od 72. Radošević -), Biljan 6,5, Gonzalez 6 – Pelko 6 (od 46. Capitani 6), Barišić 6 (od 72. Filipović -), Mihaljević 6,5. Trener: Miroslav Bojko 6.

DUGOPOLJE (5-3-2): Silić 6,5 – Pervan 6,5, Ljubičić 7, Kurtović 6,5 – Bašić 6, Nikalayevich 6 (od 46. Torres 6), Vladušić 6,5 (od 65. Glavović 6), Tešija 6,5, Mekić 6 (od 57. Mikulić 6) – Mlinarić 6,5 (od 87. Rapaić -), Đukić 6 (od 57. Čengić 6,5). Trener: Ivica Žuljević 6.

ŽUTI KARTONI: Barišić (46), Jukić (48), Periša (51), Vladušić (52), Mikulić (83), Torres (90).

IGRAČ UTAKMICE: Marin Ljubičić.

Vukovarci i Dugopoljci iz blata u Borovu naselju iskopali su po bod. Na kraju balade pokraj Dunava tako je i najpravednije. Dugopoljci su, čini se, stigli po remi, pa su Grad Heroj napustili u ipak boljem raspoloženju od onog u kojem su ostavili svoga domaćina.

Gosti su češće boravili u formaciji 5-3-2 nego u 3-5-2 u kojoj su nominalno istrčali na teren. Jer, bočni igrači su se češće spuštali u razinu koncentrirane zadnje linije kojom je sjajno zapovijedao Ljubičić, nego što su odlazili u rizik preko centra. Cilj je u konačnici opravdao sredstvo, bod je otputovao prema jugu, premda valja pošteno primijetiti i to da se gosti nisu zavukli u bunker ispred kojeg su iskopali rovove i razvukli bodljikavu žicu.

U toj rovovskoj borbi za svaku loptu domaći su bili ipak nešto bliži osvajanju preostala dva boda; u 3. minuti nadoknade promašio ih je Periša koji je sa svega pet metara prebacio vrata. Tih prokockanih 1:0 ne bi bilo nezasluženo. Kao ni ovih 0:0. Takva utakmica...

Hrvatski dragovoljac - Kustošija 2:3

ZAGREB Stadion Stjepan Spajić. Gledatelja 200. Sudac: F. Jović (Zagreb) 7. Pomoćnici: Pušić, Vuković. Četvrti sudac: Meglić. Delegat: Firm.

STRIJELCI: 0:1 - Šaronja (41), 1:1 - Markovina (56), 1:2 - Ivanković (59), 2:2 - I. Marić (65), 2:3 - Grgić (73).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC (3-5-2): M. Marić 5,5, Markovina 6, Dadić 5, Cruz 5,5, Vinogradac 5, Marušić 5, Zdunić 5 (od 60. Šutalo 5), Kobetić 5,5 (od 46. I. Marić 6), Ćavar 6, Bašić 5,5 (od 81. Bilić -), A. Perić 5,5. Trener: Krešimir Sunara 5,5.

KUSTOŠIJA (4-3-3): Vasilj 6, Oreč 6,5, Komorski 6,5, Šaronja 7 (od 81. Vukadinović -), Vukelić 6,5, Grgić 7, Babić 6,5, Ivanković 7, Smoljo 6,5, Nikpalj 6,5 (od 81. Tonon -), Klančir 6,5 (od 70. Gogić -). Trener: Ugo Klingor 7.

ŽUTI KARTONI: Ivanković (43), Smoljo (75), Oreč (83).

IGRAČ UTAKMICE: Šimun Grgić.

Ne ide, pa ne ide. Od dvije domaće meč lopte, Hrvatski dragovoljac jednu je prosuo u dvoboju sa Kustošijom. Ostala je još zadnja sa Solinom. Ali neizvjesnosti više nema, bez obzira na rezultat u sljedećem, zadnjem jesenskom, kolu Crni će prezimiti duboko pod "svijetlima lampaša".

Premda su u prošlom kolu zbog sudačkih nepravdi prosuli u Zmijavcima sva tri boda, momčad iz Sigeta, krenula je u dvoboj sa Kustošijom vrlo dobro, stvorili su dvije velike prilike, ali Vinogradac i Marušić nisu imali određene mirnoće u završnici akcije. Jasno za propušteno kazna je domaćina stigala u 41. minuti. Oreč je probio desnu stranu ušao je potom u šesnaesterac i potom proslijedio loptu na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Šaronja i pospremio je u mrežu za vodstvo Kustošije.

Sam nastavak utakmice, donio je izjednačenje. Ćavar je iz slobodnog udarca ubacio loptu u kazneni prostor Kustošije gdje je u buketu igrača bio najviši u skoku stoper Markovina, uslijedio je trzaj glavom i lopta se zakoprcala iza leđa vratara Vasilja u mreži. Radost domaćina potrajala je tek tri minute. Ivanković je iskoristio trenutak slabe koncentracije obrane domaćina i ponovo je udarcem sa desetak metara gurnuo goste u vodstvo. Šest minuta kasnije domaći su ponovo vratili rezultat na početak. Drugi pogodak Hrvatskog dragovoljaca bio je gotovo identičan prvome. Ponovo je Ćavar iz slobodnog udarca ubacio loptu u šesnaesterac Kustošije, a ovoga puta priseban je bio stoper i jocker s klupe Ivan Marić, koji je loptu dočekao na desnoj vratnici i nogom pospremio u mrežu..

Jasno, osokoljeni pogotkom Crni su jurnuli po treći pogodak, međutim, zaboravili su na obranu što su gosti iskoristili u 73. minuti. Grgić je u gužvi koja se stvorila u šesnaestercu domaćina bio najprisebniji i po treći puta gurnuo Kustošiju u minimalnu prednost, koju su gosti iz zapadnog dijela Zagreba uspjeli sačuvati do kraja utakmice i otputovati iz Sigeta cijelim plijenom. A Hrvatski dragovoljca sada se mora maksimalno pripremiti za zadnju ovogodišnju utakmicu sa Solinom, koju moraju riješiti u svoju korist je će im u suprotnom konkurenti bodovno znatno odmaći, a to će u proljeće biti jako teško prestići.

DUBRAVA TIM KABEL - BSK 0:1

ZAGREB Stadion Kustošije. Gledatelja 150. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg) 6. Pomoćnici: Trklja i Mioković. Četvrti sudac: Fotivec. Delegat: Jelavić.

STRIJELAC: 0:1 - Čikvar (85).

DUBRAVA TIM KABEL: Šarkanj 6, J. Palić 6, Čoko 6, Ferdinand 6, Turanjanin 6 T. Palić 6, Agba 6 (od 88. Radić -), Petriško 6 (od 77. Cerovec -), Ivanović 6 (od 88. Kuliš -), Marton 6, I. Ljubanović 6. Trener: Damir Milinović 6.

BSK: Đilas 7,5, D. Pecarski 6, Grdić 6,5 (od 46. Sinanović 6,5), Damjanović 6,5, Mihaljević 6, Pušić 6,5, Tokich 6,5 (od 75. Bošnjaković -), Baković 6 (od 75. Sunday -), Ilić 6,5, Božić 6,5 (od 62. Čikvar 7), Kraljević 6,5. Trener: Denis Krstanović 7.

ŽUTI KARTONI: Mihaljević (9), Agba (69), Pušić (69), Damjanović (74).

IGRAČ UTAKMICE: Ilija Đilas.

Najava gostiju da u Zagreb idu bar po bod ovaj puta osvojili su sva tri. Od samog početka domaćini kreću napadački ali gosti su se vrlo dobro organizirali u obrani i sve napadi koje su igrači domaćih stvorili završavali su na ivici kaznenog prostora gostiju, a grešku koje je obrana gostiju napravila spašavao je danas odlični vratar Đilas. U 12 minuti velika prilika domaćih nakon ubačaja Čoke lopta prolazi kroz kazneni prostor gostiju a Ljubanović za malo kasni i ne stiže da je ubaci u gol. U slijedećem napadu gosti su u prilici da dođu do pogotka ali lopta upućena od Bakovića koje ide u prazan gol međutim Ikenna Clement prati igru i loptu izbacuje u polje. 25 minut mogla je biti kobna za domaćine. Loptu ubacuje Božić u šesnaesterac domaćih prilici se našao sam od nikoga ometan Baković i umjesto da loptu ubaci u prazan gol one je loše zahvaća i preko noge lopta odlazi u gol aut. U 30 minuti nakon dobrog ubačaja Čoke lopta dolazi do Turanjanina koji odigrava petom mijenja smjer lopte koja ide u gol Đakovića ali vratar gostiju čudesnom intervencijom lovi loptu i spašava siguran pogodak. U 37 minuti Petriško kreće prema gostujućem golu vara nekoliko igrača bilo je i guranja lopta dolazi do Ljubanovića koji je bio povučen za dres pada ali sudac Erceg ne svira ništa nego odmahuje da se igra nastavi uz velike proteste domaćih navijača.

Igrala se 50 minuta kada se Agba odlučio na udarac lopta pogađa jednog igrača gostiju i u visokom luku ide pod prečku međutim opet se ukazao Đilas i vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. Bio je i pokušaj Martona u 58 kada je napravio slalom od centra došao do ivice kaznenog prostora i loše uputio udarac na gol Đilasa. I u 68 minuti bilo je gužve pred golom gostiju nakon kornera lopta je bila nekoliko puta upućena prema gostujućem vrataru ali uvijek je nekoga pogađala i odbijena je u polje. Gostu su u drugom dijelu igrali sigurno sa ciljem da ne prime pogodaka a ako nešto naprave iz kontre dobro došlo i to se upravo dogodilo u 85 nakon jednog centaršuta napadača gostiju do lopte je došao igrač koji je ušao sa klupe Čikvara koji ne čekajući iz zraka je zahvaća i ona završava u mreži nemoćnog Šarkanja. Po završetku utakmice gosti su se doslovce bacali po terenu u blatu slavili pobjedu koja će im puno značiti u daljnjem takmičenju

Trener Dubrave Damir Milinović: Nemam riječi da bilo šta kažem nismo loše igrali ali ne uspijevamo postići gol. Opet smo se izgubili pet minuta prije kraja primamo pogodak i doživljavamo poraz i ako smo mi imali više prilika Čestitam gostima

Trener BSK-a: Denis Krstanović: Teren je bio otežavajuća faktor bilo je teško igrati mi smo se došli boriti i ako nam u ekipi fali 6-7 standardnih igrača (povrede kartoni) jedva smo se skupili naravno da smo sretni sve čestitke mojim momcima

Pišu: A. Šakić, S. Kižlin, T. Dobrinić, D. Begović, S. Konopljak, M. Ninić

20. svibanj 2024 22:14