Šime Vrsaljko

VOJKO BASIC/CROPIX
LIGA PRVAKA

Vrsaljko debitirao za grčkog velikana, ‘hrvatski‘ Maribor remizirao sa Šerifom, Slovan okrenuo Ferencvaroš

Odigran je i ostatak utakmice nogometne Lige prvaka, a uzbuđenja nije nedostajalo
Piše: Toni RoićObjavljeno: 20. srpanj 2022. 23:01

Šime Vrsaljko debitirao je za grčki Olympiacos u dvoboju Lige prvaka protiv Maccabija iz Haife, a na gostovanju u Izraelu klub iz Pireja izborio je remi 1:1. Zinckernagel je u 7. minuti doveo Grke u prednost, koju su držali sve do druge minute sudačke nadoknade, a onda je Haziza ipak spasio poraza prvaka Izraela. Vrsaljko je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Papastathopoulos, a u 41. minuti dobio je žuti karton.

U Mariboru je gostovao moldavski Šerif, a završilo je početnim rezultatom. Hrvatski napadači Roko Baturina i Ivan Brnić odigrali su cijelu utakmicu za Maribor, ali nisu došli do izražaja protiv momčadi koju vodi hrvatski strateg Stjepan Tomas.

S identičnim omjerom 0:0 završio je dvoboj kijevskog Dynama i Fenerbahčea igran u poljskom Lodzu, dok su pobjede na gostovanjima ostvarili Viktoria iz Plzena u Helsinkiju, te Slovan iz Bratislave u Budimpešti protiv favoriziranog Ferencvarosa. Mađari su poveli golom Zachariassena u 70. minuti, ali su do kraja preokret režirali Kašia (81) i Barseghjan (86).

Uzvrati su na rasporedu sljedećeg tjedna.