OLI SCARFF Afp
BITKA ZA EUROPU

Manchester United slavio protiv Newcastlea i izjednačio se na tablici, Chelsea pobijedio s igračem manje

Mogao je Brighton i do boda u samom finišu, ali je Chelsea nekako sačuvao minimalno vodstvo
Piše: HinaObjavljeno: 15. svibanj 2024. 23:07

U zaostalim susretima 34. kola engleske Premier lige pobjede su ostvarili nogometaši Manchester United i Chelseaja.

Na svom je Old Traffordu Manchester United svladao Newcastle 3-2 te su se time ove dvije momčadi bodovne izjednačile na ljestvici, na sedmom i osmom mjestu. Manchester United je poveo u 31. minuti kada je mrežu Newcastlea pogodio Mainoo.

Početkom drugog dijela Newcastle je izjednačio golom Gordona u 49. minuti, ali kratko su gosti imali remi u džepu. U 57. minuti je Diallo vratio domaćina u vodstvo, dok je sve zaključeno golom Højlunda u 84. minuti. U 92. je Hall postigao drugi gol za goste i time tek donekle ‘uljepšao‘ poraz Newcastlea.

Chelsea je u gostima pobijedio Brighton 2-1 te se popeo na šesto mjesto ljestvice. U 34. minuti je Palmer načeo domaćina, dok je u 64. lijepu akciju gostiju Nkunku zaključio golom za 2-0.

U 88. minuti je pocrvenio igrač Chelseaja James, a Brighton je igrača više iskoristio za pogodak Welbecka u 97. minuti. Mogao je domaćin i do boda u samom finišu, ali je Chelsea nekako sačuvao minimalno vodstvo.

26. svibanj 2024 05:51