JA. KVAL.

Argentini bod kod Ekvadora

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. lipanj 2013. 11:01

Nogometne reprezentacije Argentine i Kolumbije sve su bliže plasmanu na Svjetsko prvenstvo iduće godine koje će se održati na njihovom kontinentu, u Brazilu...

U noći s utorka na srijedu, po srednjeeuropskom vremenu, Argentina je uzela veliki bod u Quitu kod Ekvadora (1-1), dok je Kolumbija rutinski obavila domaći posao protiv Perua (2-0). Recimo da je baš Ekvador trenutačno uz bok vodećem dvojcu.

Argentina je vrlo rano, već u 3. minuti, povela 1-0 u Quitu pogotkom Sergija Agüera iz penala, ali Ekvador je bio daleko od momčadi koja će se predati tako rano, a pokazalo se kasnije, konačnih je 1-1 postavio udarcem glavom Castillo u 17. minuti.

Živahna je i dinamična bila utakmica do samog kraja u kojoj su čak bolje šanse imali domaći nogometaši. Lionel Messi je za goste ušao u igru u 61. minuti, dok je pred kraj utakmice, u 86., crveni karton zaradio argentinski igrač Mascherano.

Kolumbija je pogocima Radamela Falcaa i Teofilija Gutierreza, oba u prvom dijelu, pobijedila Peru 2-0. Falcao je poentirao udarcem s bijele točke, što mu je bio šesti pogodak u kvalifikacijama. Mogla je Kolumbija doći i do izraženije pobjede, ali nije iskoristila brojne šanse, kao niti nakon 70. minute kada je drugi žuti karton dobio gostujući igrač Zambrano.

S trećim Ekvadorom se bodovno izjednačio Čile domaćim 2-1 slavljem protiv Bolivije. Goste su unutar tri minute slomili Eduardo Vargas i Alexis Sanchez (16. i 18. minuta), a Moreno je u 32. tek smanjio za Boliviju. Konačna potvrda pobjede se dogodila u 92. minuti kada je pogodak postigao Arturo Vidal.

Važna su tri boda dohvatili Urugvajci bez suspendiranog Luisa Suareza. Edinson Cavani je bio u 28. minuti strijelac jedinog pogotka za pobjedu kod Venecuele i proboj Urugvaja na šesto mjesto.

Podsjetimo da će se najbolje četiri reprezentacije direktno plasirati na SP, dok će petoplasirana dodatno razigravati za odlazak na Mundijal.

Južnoameričke kvalifikacije za SP, 13. kolo:

Ekvador - Argentina 1-1 (Castillo 17 / Agüero 4-11m)

Kolumbija - Peru 2-0 (Falcao 13-11m, Gutierrez 45)

Čile - Bolivija 3-1 (Vargas 16, Sanchez 18, Vidal 90+2 / Moreno 32)

Venecuela - Urugvaj 0-1 (Cavani 28)

Redoslijed: 1. Argentina 26, 2. Kolumbija 23 (-1), 3. Ekvador 21 (-1), 4. Čile 21, 5. Venecuela 16, 6. Urugvaj 16 (-1), 7. Peru 14 (-1), 8. Bolivija 10, 9. Paragvaj 8 (-1).

CONCACAF kvalifikacije za SP: SAD na prvom mjestu, kiks Meksika

Gotovo je sigurno da će do kraja biti itekako napeto kada su u pitanju CONCACAF kvalifikacije za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo 2014. godine u Brazilu...

U noći s utorka na srijedu su odigrane utakmice 6. kola, a zasad je samo posljednjeplasirana Jamajka otpala iz borbe za Mundijal. Podsjećamo da će najbolje tri reprezentacije izboriti direktan plasman na SP, dok će četvrta momčad s ljestvice dodatno razigravati.

Kiks je ovom prilikom napravio Meksiko koji na svom Azteca stadionu nije uspio slomiti Kostariku, te je odigrao tek 0-0. Te dvije reprezentacije imaju isti broj bodova na ljestvici (8), ali je Kostarika dosad upisala utakmicu manje.

Na bod manje od njih je Honduras koji je doma pobijedio otpisanu Jamajku 2-0. Garcia u 10. i Epsinoza u 88. minuti su bili strijelci za domaćina koji je od 76. minute imao igrača više (isključenje Mariappe zbog dva žuta kartona).

I na kraju, recimo da su vodeća momčad na ljestvici Sjedinjene Američke Države. Klinsmannova je momčad ovom prilikom pobijedila Panamu 2-0 na domaćem travnjaku. Jozy Altidore u prvom i Eddie Johnson u drugom poluvremenu su bili strijelci za tri boda.