SERIE A

Juventus svladao Veronu

Golijadu je otvorio Paul Pogba krasnim pogotkom već u 3. minuti, a u 7. je Tevez zabio svoj prvi gol za 2:0. Juventus je dominirao i u nastavku
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. siječanj 2015. 09:08

Roma je u subotu kiksala na gostovanju kod Palerma odigravši 1:1, a to je sinoć Juventus iskoristio i povećao prednost u odnosu na Vučicu na pet bodova. U Torinu je gostovala Verona koja se nije dobro provela, doživjela je visok poraz kao i u četvrtak u Kupu, te je kući otišla sa četiri pogotka u mreži vratara Rafaela, koji je svojim obranama spriječio veći potop.

Golijadu je otvorio Paul Pogba krasnim pogotkom već u 3. minuti, a u 7. je Tevez zabio svoj prvi gol za 2:0. Juventus je dominirao i u nastavku, u 66. minuti na 3:0 povisio je Pereyra, a konačnih 4:0 u 74. minuti postavio je Tevez. Za Veronu je cijeli susret na desnom beku odradio Ivan Martić.

Derbi se igrao u Rimu, oslabljeni Lazio na Olimpicu je izgubio od Napolija, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Gonzalo Higuain koji je otklonio špekulacije o mogućem odlasku (u Liverpool) ukoliko Napoli ne dohvati kvalifikacije za Ligu prvaka.

- Sretan sam ovdje, a imam i ugovor - rekao je Argentinac.

Nama je utakmica u Rimu bila posebno zanimljiva zbog prvog nastupa hrvatskog reprezentativca Ivana Strinića, koji je dobio priliku zbog suspenzije Britosa, dok Josip Radošević nije bio u zapisniku. Svoj debi na lijevom beku Napolija bivši igrač Dnjipra odradio je na visokoj razini, pohvalio ga je i trener Rafael Benitez.

- Mislim da je bio dobar kad je bio u posjedu lopte, a nije bilo lako suprotstaviti se Candrevi i ostalim igračima Lazija. Odigrao je dobru utakmicu, posebno u drugom poluvremenu.

Trener Lazija Stefano Pioli požalio se zbog nesretnog poraza.

- Praktički smo samo mi igrali. Napoli je iskoristio svoju priliku i od tada se samo branio i čekao kontre. Imali smo nekoliko šansi i šteta je što smo izgubili jer mislim da to nismo zaslužili, čak i uz velik broj izostanaka - izjavio je Pioli.

Duje Čop dobio je posljednjih 12 minuta na gostovanju Cagliarija kod Udinesea, trener Gianfranco Zola uveo ga je u igru kod rezultata 2:1 za domaće. Bivši napadač Dinama nije se našao u prilici za pogodak, ali je njegova momčad ipak izbjegla poraz zahvaljujući pogotku Avelara iz jedanaesterca u prvoj minuti nadoknade vremena. Igor Bubnjić ostao je na klupi domaćina.

Milan Badelj zaigrao je u početnoj postavi Fiorentine koja je slavila na gostovanju kod Chieva. Hrvatski veznjak zamijenjen je u 82. minuti, a u 33. je zaradio žuti karton. Šime Vrsaljko nije bio u konkurenciji za sastav Sassuola koji je u ljepotici kola odigrao 3:3 u gostima kod Genoe. Za goste je dvostruki strijelac bio Berardi, dok je za Genou u dva navrata rezultat izjednačio Fetfatzidis, drugi put iz jedanaesterca u 2. minuti nadoknade.

Milan je još jednom razočarao svoje navijače na domaćem terenu, u blijedoj predstavi izgubio je od Atalante za koju je jedini strijelac bio Denis u 33. minuti. Gostujuće je bodove osvojio i Torino kod Cesene, a petu nedjeljnu pobjedu gostiju ostvarila je Sampdoria protiv posljednjeplasirane Parme.

Juventus vs Hellas Verona (4-0) Full Highlights... by rubin7190