AFP
PREMIERSHIP

Pomlađeni United deklasirao Spurse, Kranjčar igrao od početka, Ćorluki poluvrijeme

Tottenham je bio puno ravnopravniji sa ''crvenim vragovima'' u prvom dijelu no u nastavku su domaći nogometaši potpuno zagospodarili terenom i zabili tri gola
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 23. kolovoz 2011. 01:21

Nogometaši Manchester Uniteda potpuno su zasluženo proslavili uvjerljivu pobjedu protiv Tottenhama 3-0 u posljednjoj utakmici 2. kola Premiershipa. Niko Kranjčar igrao je za goste do 74. minute, dok je Vedran Ćorluka na poluvremenu ušao u igru umjesto Kylea Walkera. Luka Modrić nije konkurirao za sastav menadžera Harryja Redknappa.

Domaća momčad je sva tri pogotka postigla u nastavku utakmice, iako je imala svoje šanse i u prvom dijelu, a najbolju već u 8. minuti, kada je odličan udarac Cleverleyja sjajno obranio Brad Friedel, 40-godišnji američki vratar koji je u ovoj utakmici debitirao za ''spurse''.

Tottenham je bio puno ravnopravniji sa ''crvenim vragovima'' u prvom dijelu no u nastavku, kada su domaći nogometaši potpuno zagospodarili terenom, te postigli tri pogotka.

Cleverley je u 61. minuti odlično ubacio loptu, koju je Danny Welbeck udarcem glavom sproveo u mrežu. U 76. minuti, već je bilo 2-0, nakon vrlo lijepe kombinacije Andersona i Welbecka, koji je ovoga puta bio asistent petom, odigravši povratnu loptu za Andersona koji je bio precizan udarcem lijevom nogom.

Točnu na i stavio je Wayne Rooney u 87. minuti. Nakon centaršuta Ryana Giggsa i to s desnom nogom, Rooney je sjajno naciljao glavom u kut i postigao pogodak za konačnih 3-0.

Brad Friedel, koji je produljio svoj rekord na 276 uzastopnih nastupa u Premiershipu, nije bio kriv niti za jedan pogodak. U Tottenham je stigao iz Aston Ville u kojoj je proveo tri sezone. Prije toga branio je za Liverpool i Blackburn.

Manchester United je pobijedio Tottenham u devetoj uzastopnoj utakmici koje su ovi klubovi odigrali u svim natjecanjima na Old Traffordu. Peti puta zaredom, slavili su ''crveni vragovi'' protiv 'spursa'' pred svojim navijačima s pobjedom uvjerljivijom od jednog gola razlike...