GIUSEPPE MAFFIA Nurphoto Via Afp
SJAJAN UDARAC

Izbornik Zlatko Dalić u listopadu ga je vratio među Vatrene, a sada je i na novom popisu za studeni
Piše: HinaObjavljeno: 31. listopad 2023. 23:24

Nogometaši Bologne izborili su plasman u osminu finala talijanskog Kupa pobjedom 2:0 protiv Verone, a prvi pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Nikola Moro.

Moro je doveo Bolognu u vodstvo prekrasnim golom u 41. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Sydney van Hooijdonk u 62. minuti.

GOLČINU NIKOLE MORE POGLEDAJTE OVDJE

Gosti su od 72. minute igrali bez isključenog Suata Serdara. Moro, kojeg je izbornik Zlatko Dalić u listopadu vratio među Vatrene, odigrao je cijeli susret za Bolognu koja će u osmini finala igrati protiv Intera.

Osminu finala je izborila i Salernitana koja je sjajnom predstavom deklasirala Sampdoriju sa 4:0 izborivši ogled proti Juventusa.

Golove su zabili Chukwubuikem Ikwuemesi (28), Loum Tchaouna (45+1, 67) i Jovane Cabral (86). Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za pobjedničku ekipu.

Dalje ide i Cremonese porazivši Cittadellu sa 2:1 nakon produžetaka. Andrea Bertolacci je u 48. minuti doveo domaći sastav u vodstvo, izjednačio je Alessio Vita u 83. minuti, a gol odluke zabio je Massimo Coda u 120. minuti.

Obje momčadi završile su utakmicu s igračem manje. U 53. minuti je "pocrvenio" gostujući branič Domenico Frare, a u 117. je kod domaćina isključen Giovanni Stroppa. Cremonese će u osmini finala gostovati kod Rome.

U srijedu su na rasporedu još tri utakmice 16-ine finala, sastaju se Genoa - Reggiana, Lecce - Parma, te Udinese - Cagliari, dok su u četvrtak na rasporedu utakmice Sassuolo - Spezia i Torino - Frosinone.

Prvih osam nositelja imalo je direktan plasman u osminu finala.