OWEN HUMPHREYS
JE LI ISPUCAO KREDITE?

Bilić izgubio po osmi put ove sezone! ‘Baggiesi‘ primili gol nakon 20 sekundi, Hrvatu se trese klupa

Utakmicu na St James‘ Parku odlučio je Dwight Gayle u 82. minuti. Osmi poraz WBA ove sezone.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. prosinac 2020. 17:56

Nije dobro. Iz tjedna u tjedan je zapravo, iz kuta bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića na klupi engleskog premierligaša West Bromwich Albiona sve lošije. Niti ne nazire se neko svjetlo, jer u 12. kolu engleskog prvenstva WBA je na gostovanju kod Newcastlea izgubio s 2:1 i ostao na šest osvojenih bodova ove sezone.

Nije moglo lošije krenuti na St James' Parku. Već nakon dvadeset sekundi, točnije 19 sekundi i 98 stotinki domaći su poveli. Pogodak Miguela Almirona je drugi najbrži u povijesti Premier lige postignut za Newcastle. Brži je bio samo Alan Shearer, legendi je svojedobno trebalo svega deset sekundi...

Ipak, nisu gubili vjeru izabranici Slavena Bilića. Prošlog su tjedna kod kuće izgubili od Crystal Palacea (1:5) a naš je stručnjak upravo zbog potpunog gubitka samopouzdanja oštro kritizirao svoje igrače. Vratili su se, izgradili ponešto od igre, a to je bilo dovoljno za izjednačenje.

Gallagher je iz sredine dao do Phillipsa na lijevu stranu, a u srcu kaznenog prostora sjajno nalijeće Furlong i zabija pored nemoćnog vratara Darlowa za 1:1 u 50. minuti.

Kad se već mislilo da će WBA upisati četvrti remi uz jednu pobjedu i sedam poraza ove sezone, Newcastle se potrudio da tako ne bude. Dwight Gayle je u 82. minuti pogodio za trobod "Svraka" te ostavio WBA na šest bodova, duboko u zoni ispadanja. Osmi je to poraz Bilićeve momčadi, pitanje je koliko će još strpljenja i tolerancije imati uprava kluba s Hawthornsa.

16. svibanj 2024 18:32