MIKE HEWITT
VELIKI PREOKRET

Solskjaer je na poluvremenu uveo urugvajskog golgetera, a ovaj je kreirao fantastičan preokret
Piše: HinaObjavljeno: 29. studeni 2020. 17:36

Nogometaši Southamptona, iza kojih je bio niz od pet pobjeda i dva remija, bili su na dobrom putu da u nedjelju u 10. kolu Premier lige kod kuće slave protiv Manchester Uniteda, jer su nakon prvog poluvremena vodili sa 2:0, ali su na kraju izgubili sa 2:3 pogotkom Cavanija u sudačkoj nadoknadi.

MIKE HEWITT

Domaćini su poveli nakon kornera u 23. minuti. Veznjak James Ward-Prowse odlično je ubacio na prvu stativu, a poljski stoper Jan Bednarek glavom pogađa za 1-0. Deset minuta kasnije "sveci" su povisili na 2-0.

MIKE HEWITT

Opet je u glavnoj ulozi bio James Ward-Prowse, jedan od najboljih izvođača "slobodnjaka" na svijetu, koji je odlično pogodio iz slobodnog udarca sa 20 metara iskosa. To mu je treći pogodak iz "slobodnjaka" ove sezone u Premier ligi, dva je zabio prije mjesec dana u pobjedi 4-3 protiv Aston Ville.

No, početkom drugog poluvremena trener Uniteda Ole Gunnar Solskjaer u igru uvodi iskusnog urugvajskog golgetera Edinsona Cavanija i to se pokazalo odličnim potezom.

U 59. minuti Cavani je uposlio Brunu Fernandesa koji smanjuje zaostatak gostiju, a u 74. minuti Cavani glavom zabija za 2-2. I kada je izgledalo da će susret završiti remijem, Edinson Cavani u sudačkoj nadoknadi (90+3) još jednom zabija glavom i donosi pobjedu Manchester Unitedu.

U nedjelju se u derbiju kola sastaju Chelsea - Tottenham, a potom i Arsenal - Wolverhampton.