Razvan Pasarica/Sport News/profimedia
U21 EURO

Ukrajinci upisali i drugu pobjedu, Hrvatska protiv Španjolske mora ići na sve ili ništa

Tragičar je bio Dican koji je pogodio vlastitu mrežu u 89. minuti
Piše: HinaObjavljeno: 24. lipanj 2023. 20:31

U skupini B Europskog nogometnog prvenstva za igrače do 21 godine, u kojoj nastupa i Hrvatska, drugu je pobjedu ostvarila Ukrajina U21.

Nakon 2:0 u prvom susretu protiv Hrvatske U21, mladi ukrajinski nogometaši su pobijedili i domaćina Rumunjsku s 1:0. Utakmica je odlučena u samoj završnici, a tragičar je bio Dican koji je pogodio vlastitu mrežu u 89. minuti. Ovom pobjedom Ukrajina je došla sasvim blizu plasmana u četvrtfinale.

Od 20.45 sati u ovoj će skupini dvoboj drugog kola odigrati Hrvatska U21 i Španjolska U21.

U skupini A Belgija U21 je vodila 2:0 protiv Gruzije U21, ali su u drugom poluvremenu gruzijski nogometaši zabili dva gola i osvojili veliki bod na mogućem putu prema četvrtfinalu. Bod im je osigurao Guliašvili golom u 87. minuti. Portugal U21 i Nizozemska U21 su također remizirali odigravši 1:1.

U utorak se igraju posljednje utakmice skupine B, a od 20.45 sati igraju Hrvatska i domaćin Rumunjska te Španjolska i Ukrajina.

Istog dana, ali od 18 sati, utakmice posljednjeg trećeg kola igrat će reprezentacije u skupini A, a sastaju se Nizozemska - Gruzija i Portugal - Belgija.