SCREENSHOT
DIRLJIV OPROŠTAJ NA SAN PAOLU

‘Zamislili smo dizajn posebnog dresa koji podsjeća na Diega Maradonu, njegovu omiljenu Argentinu...‘
Piše: HinaObjavljeno: 29. studeni 2020. 22:55

U derbiju devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na stadionu San Paolo razbio Romu sa 4:0.

Napolitanci su dominirali veći dio susreta i njihov pobjeda mogla je biti i uvjerljivija protiv nemoćne i nevidljive Rome.

Domaćin je poveo u 30. minuti sjajnim golom Lorenza Insignea iz slobodnog udarca. U 64. minuti Insigne je asistirao Fabianu Ruizu za 2-0, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Dries Mertens u 81. minuti. Do kraja susreta među strijelce se upisao i Matteo Politano postigavši pogodak u 86. minuti.

Napoli je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto, dok je Roma, koja je prekinula niz bez poraza u svim natjecanjima koji je trajao 11 susreta, pala na šestu poziciju.

Napoli je utakmicu igrao u dresu koji podsjeća na dres argentinske reprezentacije u čast Diegu Maradoni koji je prošli tjedan umro. Lansiranje novog dresa, kojim bi se odala počast argentinskoj nogometnoj legendi i bivšem broju 10 Napolija, već je bilo u planu i prije njegove smrti.

SVE GOLOVE I DRESOVE MOŽETE POGLEDATI OVDJE

"Zamislili smo dizajn posebnog dresa koji podsjeća na Diega Maradonu, njegovu omiljenu Argentinu i jaku vezu sa stanovnicima Napolija", pojašnjava Napoli na svojim stranicama.

"Nadali smo se da će ga Diego moći vidjeti i čak ga obući", dodaje se u tekstu.

Igrači Napolija su već odali počast Maradoni u četvrtak navečer protiv Rijeke. Tada su svi igrači Napolija na teren izašli s dresom s brojem 10 kojeg je nosio Maradona.

Prvo mjesto na ljestvici i dalje drži Milan koji je na San Siru pobijedio Fiorentinu sa 2-0. Oba gola "Rossoneri" su zabili u prvom dijelu, a kod oba je sudjelovao Franck Kessie.

Prvo je u 17. minuti asistirao Alessiju Romagnoliju za 1-0, a potom je u 27. minuti zabio za 2-0 iz kaznenog udarca. Veznjak reprezentacije Obale Bjelokosti je imao kazneni udarac i u 40. minuti, ali je nije bio precizan.

Ante Rebić je odigrao cijeli susretu za Milan.

Cagliari i Spezia su odigrali 2-2, a gosti su izvukli bod golom iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti nadoknade.

Spezija je povela u 36. minuti preko Gyasija, izjednačio je Pedro u 52. minuti, a samo šest minuta kasnije Pavoletti je doveo domaćine u vodstvo. Konačnih 2-2 postavio je N'Zola u posljednjim trenucima susreta.

Marko Rog je igrao cijeli susret za domaćine, kao i Martin Erlić za goste.

U prvom susretu nedjeljnog programa Udinese je na gostovanju porazio Lazio sa 3-1 nanijevši "nebesko-plavima" prvi poraz u posljednjih devet susreta u svim natjecanjima.

Golove za goste zabili su Arslan (18), Pussetto (45+3) i Forestieri (71), dok je strijelac za Lazio bio Immobile (74-11m).

Zanimljivo, za Forestierija je to bio drugi gol u talijanskom prvenstvu, a prvog je zabio prije gotovo 13 godina.

Ovaj Argentinac s talijanskom putovnicom je prvi pogodak u Serie A zabio u siječnju 2008. za Sienu protiv Intera. Osim za Sienu, igrao je i za Udinese, te Vicenzu, Empoli i Bari u talijanskoj Serie B, Malagu u La Ligi i Watford i Sheffield Wednesday u drugom rangu engleskog nogometa, a u Udinese se vratio u rujnu ove godine.

U ponedjeljak će kolo zaključiti Torino - Sampdoria, te Genoa - Parma.

Milan vodi na ljestvici sa 23 boda, Inter i Sassuolo imaju po 18, a Napoli, Juventus i Roma po 17 bodova.