DVOSTRUKA POBJEDA

Čudesna slovenska braća: Peter i Domen Prevc ispisali povijest skijaških skokova!

U švicarskom Engelbergu stariji brat Peter pobijedio je na natjecanju Svjetskog kupa, a odmah do njega na pobjedničkom podiju smjestio se njegov 16-godišnji brat Domen
Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 19. prosinac 2015. 18:18

Slovenska braća Peter i Domen Prevc u subotu su ispisali povijest skijaških skokova.

U švicarskom Engelbergu stariji brat Peter pobijedio je na natjecanju Svjetskog kupa, a odmah do njega na pobjedničkom podiju smjestio se njegov 16-godišnji brat Domen koji je drugim mjestom ostvario uspjeh karijere. Ovo je prvi puta u povijesti Svjetskog kupa da su braća zauzela prvo i drugo mjesto na jednom natjecanju.

Stariji Peter, koji je prošle sezone u dramatičnom finalu na Planici ostao kratak za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, ovom je pobjedom, osmom u karijeri, povećao vodstvo ispred Nijemca Severina Freunda za više od sto bodova. Peter sada ima 464 bodova, Freund 359, a Norvežanin Kenneth Gangnes je na trećem mjestu s 310 bodova.

Peter je pobjedu praktički zakapario već u prvoj seriji kada je skokom dana od 139,5 metara stekao veliku bodovnu razliku pred drugu seriju. Prvo mjesto je potvrdio u finalu skokom od 134 metara za ukupnih 297.1 bodova.

No, još je veći uspjeh njegovog mlađeg brata Domena koji je u svojem četvrtom natjecanju Svjetskog kupa došao do postolja i time potvrdio veliki potencijal. Njega je do postolja doveo odličan skok u drugoj seriji (134 metra) kojim je pretekao Nijemca Richarda Freitaga i završio drugi sa 283.5 bodova.

Treće mjesto zauzeo je legendarni, 43-godišnji Japanac Noriaki Kasai sa 273,5 bodova. Koliko je Japanac "neuništiva roba" pokazuje činjenica da je četiri godine stariji od braće Prevc - zajedno.

U nedjelju je u Engelbergu na programu još jedno natjecanje nakon kojega slijedi stanka do tradicionalne "Novogodišnje turneje".