Tuga Luke Cindrića

ANTE CIZMIC/CROPIX
TEŠKO RAZOČARANJE

Katastrofa! Čudesni golman Crne Gore nakon Slovenije uništio i Hrvatsku na EURU!

Crna Gora je sa 32:26 pobijedila Hrvatsku i nastavila svoju bajku na Europskom prvenstvu
Piše: Sportske novosti/Dražen PinevićObjavljeno: 20. siječanj 2022. 17:13

Hrvatska – Crna Gora 26:32 (9:15)

BUDIMPEŠTA MVM Arena. Gledatelja 5.000. Suci: Jorum i Kleven (Norveška).

HRVATSKA: Pešić (5), Alilović (3); Mandić 1, Jelinić 2, Čupić 7 (4), Glavaš, Šipić 3, Marić 1, Načinović 2, Slišković, Lučin 2, Gojun, Cindrić 5, Gadža 2, Martinović 1, Ivić. Izbornik Hrvoje Horvat

CRNA GORA: Simić (14), Matović (1); M. Vujović 7 (1), Lasica 2, Lazović, Simović, Grbović 5, Kaluđerović 1, Anđelić, Ševaljević 4, Čavor 4, B. Vujović 7, F. Vujović, Čepić, Vujačić. Izbornik Zoran Roganović

SEDMERCI: Hrvatska 4 (4), Crna Gora 2 (1), ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Martinović 3, Gojun 11, 40), Crna Gora 10 minuta (Lazović 4, 9, Lasica 20, 44, Simović 28, Anđelić 45), IGRAČ UTAKMICE: Branko Vujović.

San o borbi za polufinale čini se umro je već na startu u Budimpešti porazom od Crne Gore. Nadigrani smo, izgledali smo slabo, imali -6 na poluvremenu u kojem smo zabili 7 golova iz igre. To što je Hrvatska igrala u šarenom sastavu, to nije apsolutno nikakvo opravdanje za bilo što.

Da će nam biti teško, Crna Gora je poručila prolaskom skupine u kojoj je dobila dvije utakmice. Obnovili smo sastav kako smo mogli, vratio se David Mandić i svi su očekivali srčanu Hrvatsku. Ali, na terenu je to ispalo sasvim obrnuto. Nismo vidjeli Mandića u prvom dijelu, nismo vidjeli agresivnost, nije nas obrana uspjela vaditi, a Pešić nije uspio parirati Simiću na drugog strani.

Crna Gora je imala problema, makar je ulazak Čavora neke stvari osvježio. No, nije bilo Stevana Vujovića, Božovića i Melića koje su najavili, nakon samo 9 minuta ostali su bez prvog igrača obrane Vuka Lazovića koji je zaradio duplo isključenje. Ali su se borili, radili sve ono što mi nismo i isplatilo im se na kraju.

Hrvatska je izgledala sporo i dosadno. Protiv takve igre Crna Gora je dominirala. Martinoviću su lopte letjele svukuda, što je na trenutke izgledalo nevjerojatno, a onda je još Ivić dopunio njegovo loše izdanje. Dok je vukao Cindrić bilo je još nekako, a kada nije ni on bilo je nikako, a pokazivao je već na sredini prvog dijela da bi rado izmjenu. Miloš Vujović je u trenutku kada je Lazović zaradio duplo isključenje išao na prednjeg u 5-1 i još dodatno usporio našu igru, da bi je potpuno naplatio nadahnuti vratar Simić sa 7 obrana u prvom dijelu.

Nebojša Simić

ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix

Zaradila je Crna Gora i lake golove, na praznu mrežu, bila je mirna i strpljivo čekala svoje prilike da bi nakon 30 minuta imala velikih +6. Zabili smo 7 golova iz igre i to po sebi govori sasvim dovoljno. Kratko rečeno to nije ličilo ni na što. Pokušavao je Horvat i sa Sliškovićem i s promijenjenom obranom, ali nismo se uspijevali pokrenuti, jednostavno djelovali smo mrtvo za razliku od protivnika koji je bio na krilima prvog kruga. Nadmoć su dokazali dalekometnim šutovima Ševaljevića i Branka Vujovića, dok je naša obrana bila daleko od kontakta, a samo nešto malo navrata blok je uspio stići zatvoriti stvari. Ovo je definitivno bilo najgore naše poluvrijeme na ovom Euru. I još kao detalj lošeg u svemu, imali su Crnogorci duplo više isključenja, a uvjerljivo su vodili, pa nam odigrali i dupli cepelin u trokutu Branko Vujović – Miloš Vujović – Lasica. To je zaslužilo pljesak.

Morali smo se buditi, potpuno, a to na minus 6 nikad nije lako. Mirko Alilović je stao na gol, Mandić na prednjeg u obrani 5-1, Načinović u sredinu obrane, odmah smo išli sa 7 na 6 u napadu. Sve s nadom da ćemo se pokrenuti.

Krenuli smo sa 2:0. Alilović 2 obrane, Načinović gol, a onda odmah time out Zorana Roganovića, jer je počelo onako kako nije želio. Napali su nas 7 na 6, smirili situaciju, pa se vratili brzo na +6 (12:18). Angažiranji smo bili, ali za stizanje je trebala kud i kamo jača obrana s kojom smo imali dosta problema. Crnogorci sa svojom nisu, vratili su Lazovića što je bila mala kocka, ali realna. Radili su puno više prekida od nas, to je dosta umaralo i nije na išlo u prilog. Morali smo biti strpljivi i čekati priliku.

Crna Gora je igrala strpljivo, duge napade, a sjajnim šuterima remetila nam pokušaj dobre obrane. Dominirao je Branko Vujović.

Horvat je na -6 pokušao time outom dati posljednji podstrek obrani, jer bez nje nismo mogli. Vratio se Pešić na gol, jer nakon početnog zanosa Alilović nije donio veći plus. Tražili što se moglo da bi probali loviti minus.

Branko Vujović je bio nerješiv problem, pa je odletio Mandić, došao Jelinić, ali se nismo micali naprijed nego nazad. Ćavor je pomogao u tome, ali i Simić je sjajnim obranama kojim je razoružao naše napadače i u zicerima. Nadigrani smo, nema se tu što drugačije reći. Crna Gora je je u svakom trenutku znala što želi i zasluženo osvojila svoja dva prva boda u drugom krugu. A nas čeka Danska za dva dana...

__________________________________________________

60 - Kraj! Crna Gora je pobijedila s 32:26.

60 - Crna Gora je već na poluvremenu pobijedila Hrvatsku, a samo je pitanje koji će biti rezultat na kraju.

58 - Zabije Hrvatska, ali zabije i Crna Gora. Hrvatska je totalno razbijena u Budimpešti.

57 - Jelinić zabija za novih minus šest, ali ne traje to dugo i Crnogorci su opet na sedam razlike.

56 - Crna Gora brzo odlazi na plus sedam.

55 - Šipić zabija za minus šest.

53 - Zabija Jelinić, ali to ne znači previše u ovom trenutku. Koji trenutak kasnije Simić je još jednom obranio kontru Hrvatske i tako Crnu Goru ostavio u visokom vodstvu.

52 - Crnogorci su na osam razlike.

51 - Crna Gora je na plus sedam.

49 - Cijelo vrijeme se igra gol za gol i nikako se ne uspijevamo ozbiljnije priključiti.

48 - Čupić zabija iz sedmerca, ali brzo Crnogorci vraćaju sve na isti razmak.

46 - Crna Gora opet odlazi na plus 5, a onda fenomenalni Simić brani i 12. put na utakmici i održava tu njihovu prednost pa se vraćaju na šest razlike.

45 - Hrvatska ima dva igrača više, a Gadža zabija i koristi tu prednost, a onda isto radi i Mandić. Smanjili smo na minus četiri.

45 - Crna Gora je opet na plus šest.

44 - Isključenje za Crnu Goru, a sedmerac za Hrvatsku. Čupić zabija.

43 - Alilović brani i vraća nam nadu, ali brani i Simić na drugoj strani, a Crna Gora se onda vraća na plus šest.

42 - Gadža smanjuje na minus 5.

41 - Crna Gora odlazi na 20:14.

40 - Gojun je isključen nakon video analize.

40 - Zabija sada i Cindrić i vraća na minus pet.

38 - Marić zabija za Hrvatsku, ali Crna Gora odmah uzvraća.

37 - Crna Gora se opet vraća na plus 6 koliko su imali i na poluvremenu, dok Hrvatska ima brzoplete napade i lako gubi lopte.

36 - Načinović zabija na prazan gol.

35 - Crna Gora sada zabija za novih plus 5.

34 - Mirko Alilović opet brani i neda Crnogorcima da povećaju prednost, a onda ju Načinović smanjuje.

32 - Ćupić zabija 10. gol Hrvatske.

31 - Alilović je odmah spriječio prvi napad Crne Gore i vratio nadu Hrvatskoj.

31 - Počeo je drugi dio. Pred Hrvatskom je teška zadaća u nastavku.

30 - Kraj prvog dijela! Crna Gora je totalno nadigrala Hrvatsku!

30 - Crnogorci su sada napravili dva cepelina i otišli na plus 5, a onda i na plus 6 nakon što smo igrali bez golmana.

29 - Crna Gora je na plus četiri.

28 - Dvije minute isključenja za Crnogorce, ali nismo to uspjeli iskoristiti na pravi način.

27 - Opet je nemoćan Pešić. Crna Gora se vraća na plus tri.

26 - Lučin zabija za novo smanjenje vodstva Crnogoraca. Naši su tražili i isključenje jer je Lučin kod gola dobio laktom u rebra, ali to se nije dogodilo.

25 - Lučin zabija za 10:8, ali Crnogorci su odmah zabili svoj 11. gol.

23 - Crna Gora pokazuje zašto je senzacija ovog prvenstva. 10:7 gubi Hrvatska.

22 - Crnogorci iz sedmerca zabijaju za plus tri, a onda se i Hrvatska iz sedmerca vraća za minus dva.

21 - Cindrić zabija za smanjenje vodstva Crne Gore.

20 - Dvije minute isključenja za Crnu Goru.

19 - Crnoj Gori sve ulazi, vode 8:5.

18 - Cindrić je zabio.

17 - Crna Gora je opet na plus 3.

15 - Ćupić zabija iz sedmerca i vraća Hrvatsku na minus 2.

14 - Hrvatska je na minus tri. Prelako primamo golove.

13 - Crna Gora odlazi na plus 2.

12 - Crna Gora zabija za novo vodstvo.

11 - Gojun je isključen na dvije minute.

9 - Šipić zabija za 3:3, a Crna Gora dobiva isključenje.

7 - Crna Gora dolazi ponovno u vodstvo.

6 - Cindrić zabija za 2:2.

4 - Sada je isključenje zaradila i Crna Gora.

3 - Martinović je dobio dvije minute isključenja, a Crna Gora s igračem više dolazi u vodstvo.

1 - Čupić zabija za 1:0, Crna Gora odmah izjednačuje.

1 - Počela je utakmica u Budimpešti!

------------------------------------------------------------------------------------

>>> Nove promjene u hrvatskom timu uoči susreta sa Crnom Gorom. Koronu je zaradio naknadno pozvani Valentino Ravnić, ali na sreću oporavio se David Mandić i iz Zagreba stigao u Budimpeštu za utakmicu sa Crnom Gorom. Mandić je još prije dva dana bio pozitivan, no najnoviji test kaže negativan i bit će s Marinom Jelinićem na lijevom krilu. Na ovom Euru debitirat će Mirko Alilović, Ivan Slišković i Veron Načinović.

24. travanj 2024 15:55