Švedska drži prvu piziciju u skupini 4
 MOHAMED ABD EL GHANY Afp
FRANCUZI SE NAMUČILI

Velika gužva u skupini s kojom se križa Hrvatska! Slovenci slave, Šveđani spasili (ne)moguće...

Hrvatska se u četvrtinalu križa s nekim iz skupine 4, bude li među prve dvije momčadi u svojoj grupi
Piše: HinaObjavljeno: 20. siječanj 2021. 17:29

Rukometaši Slovenije pobijedili su u dvoboju 1. kola IV skupine drugoga kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu selekciju Sjeverne Makedonije s 31:21 (15:10).

Slovenci su ostali u igri za četvrtfinale jer su bez problema dobili Makedonce, koji su uoči samoga početka prvenstva upali kao zamjena za Češku.

Kod Slovenaca je prvi strijelac bio Dragan Gajič sa 7 golova, dok je Makedonce predvodio veteran Kiro Lazarov sa 6 pogodaka.

Dragan Gajič

Egipćani su iznenadili Ruse i to zahvaljujući sjajnom igrom u prvom poluvremenu, kojeg su dobili s čak 15-8. Mamdouh (8) je bio prvo ime kod Egipćana, dok je Kosorotov s osam golova predvodio Ruse.

Hrvatska će ako bude među prve dvije momčadi II skupine u četvrtinalu igrati s jednom od reprezentacija iz ove skupine.

Remi Šveđana i Bjelorusa

U zadnjoj utakmici 1. kola drugog kruga Svjetskog prvenstva rukometaša Bjelorusija i Švedska su u skupini 4 odigrali 26-26 (15-11).

Bjelorusi su vodili i sa osam razlike u prvom dijelu, Šveđani u drugom sve nadoknadili i izborili remi koji ih drži u igri za četvrtfinale.

Wanne je sa 7 golova predvodio Šveđane, a Jurinok sa šest golova Bjeloruse.

U ovoj skupini vode Šveđani s 5 bodova, po 4 boda imaju Egipat i Slovenija, Rusija je ostala na tri boda, a Bjelorusija dva boda. .

Skupina 4:

Sjeverna Makedonija - Slovenija 21:31 (9:13)

SP Rukomet: Francuska se namučila sa Alžirom

U dvobojima 1. kola skupine 3 druge fazeSvjetskog prvenstva rukometaša Francuska je pobijedila Alžir s 29-26 (16-14), dok je u skupini 4 domaćin Egipat porazio Rusiju s 28-23 (15-8).

Francuzi su se jako namučili s Alžircima, koji je u 20. minuti vodio s 9-5, a sredinom drugog dijela i s 23-22. U samoj završnici je Francuska ipak došla do pobjede nakon što je Fabregas pogodio za 28-26.

Fabregas, Mahe i Mem postigli su po četiri gola za Francuze, dok je Berkous bio prvi strijelac Alžira sa sedam pogodaka.

U skupini 3 Norveška je pobijedila Portugal s 29-28 (13-14) i ostali su u igri za četvrtfinale. Sagosen je šest golova predvodio Norvežane, a Portela i Soares s po pet golova Portugalce.