TOM DUBRAVEC Cropix
DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

Jug uvjerljivo slavio u prvom okršaju s Primorjem, pobjednik je odlučen već prije kraja druge četvrtine

U Dubrovniku je odigrana prva utakmica polufinala doigravanja Prvenstva Hrvatske za vaterpoliste
Piše: Dean BauerObjavljeno: 16. travanj 2024. 19:29

JUG ADRIATIC OSIGURANJE - PRIMORJE EB 15:9 (2:0, 3:2, 6:3, 3:4)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Suci: Sivčević i Periš. Opunomoćenik: Prvan (svi iz Splita).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (6 obrana), Prkoča 1, Djerkovic, Lazić 2, Joković 3, Mozara, Daube 4, Cabanas 1, Kržić 2, Burić, Grgurević, Žuvela 1, F. Čubranić (0 obrana), Burđelez 1. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PRIMORJE EB: M. Čubranić (5 obrana), L. Babić, Kadivec 1, Tončinić, Brubnjak 2 (1-1), Da. Brguljan 2, N. Čubranić 2, K. Babić 1, G. Burburan, Te Riele 1, Crippa (0-1), Jurišić, Jurić, Vuković. TRENER: Igor Hinić.

PETERCI: Jug Adriatic osiguranje -, Primorje EB 1-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jug Adriatic osiguranje 11, Primorje EB 6.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug Adriatic osiguranje 2-6 (33%), Primorje EB 2-9 (22%)

Očekivano su jugaši poveli 1-0 u polufinalnoj seriji državnog prvenstva protiv riječkog Primorja EB, ali ono što je bilo ipak možda mrvicu teže za očekivati jest da je pobjednik odlučen i prije kraja druge četvrtine.

Naime, Jug Adriatic osiguranje je prvi pogodak primio tek dvije minute prije kraja druge četvrtine. Drugim riječima, uvodnih točno 14 minuta i jednu sekundu Riječani nisu pronašli način kako smjestiti loptu u mrežu domaćina. Dotad su Dubrovčani već vodili 4:0. Gotova priča istog trenutka, neovisno što se do kraja utakmice imalo još za odigrati punih 18 minuta, odnosno nešto malo više od dvije četvrtine.

Jednostavno, kada pogledate kretnje, akcije ovih dviju momčadi, pa pojedinačnu kvalitetu... nema se tu više što puno za mudrovati. Primorje EB je kvalitetan sastav, imaju neke svoje prednosti, vrline, ima ondje i jako dobrih igrača, ali... S druge strane svjetski prvaci Burić, Žuvela, Kržić, Lazić, pa veteran i najtrofejniji hrvatski vaterpolist Maro Joković, uz njih još i vratar Toni Popadić, pa Amerikanac Daube, Španjolac Cabanas, dubrovački Australac Merčep. Jednostavno, klasa iznad, razina više. Riječani su čak i uspjeli malo smanjiti pred kraj druge četvrtine (4:2), međutim već u drugoj polovici treće dionice bilo je +6 (9:3) za jugaše.

Druga i potencijalno posljednja utakmica ovog polufinalnog para odigrat će se sljedeće srijede, 24. travnja, u Rijeci. U finale će momčad koja prva ostvari dvije pobjede, s tim da gol-razlika nije bitna. Drugi polufinalni par čine Jadran i Mladost, a ova će dva kluba svoju prvu utakmicu polufinala odigrati nadolazećeg petka, u splitskom plivalištu u Poljudu.

16. travanj 2024 19:30