GLYN KIRK
ATP FINALS

Osveta je slatka! Repriza spektakularnog lanjskog finala pripala Thiemu, Nadal lako do pobjede

Austrijski tenisač se nakon dva teška seta odlijepio u trećemu i do kraja zadržao prednost
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 15. studeni 2020. 18:57

U reprizi lanjske spektakularne završnice ATP Finalsa, Dominic Thiem se revanširao Stefanosu Tsitsipasu sa 7:6 (5), 4:6, 6:3 nakon dva sata i 18 minuta. Osveta je slatka, ali pobjeda Grka s kojom je prošle godine postao najmlađi pobjednik od Lleytona Hewitta 2002. godine ipak će se više pamtiti. Tada je bilo 6:7(6), 6:2, 7:6(4).

Ovaj poraz još stigne popraviti i plasirati se u polufinale.

Bila je ovo, zapravo, vrlo dobra partija s obje strane. Od visokog postotka prvog servisa (oba preko 70 posto), oba s više winnera od pogrešaka, do malog broja prilika za break. Prvi set je tako prošao bez oduzetih servisa, a rani break u drugom bio je dovoljan Tsitsipasu, kao i što je Thiem zadržao prednost kad se odlijepio na 3:0 u trećem setu.

Nadal lako do pobjede

Rafael Nadal s pobjedom je započeo zaključni ATP turnir sezone v Londonu pobijedivši debitanta Rusa Andreja Rubljova s 6-3, 6-4.

Za Nadala je to bila druga pobjeda u drugom međusobnom srazu s Rubljovom, koji u meču na servis Španjolca nije imao nijednu priliku za obrat.

18. svibanj 2024 16:00