Izbor 2023.

Kristijan Harjač iz rovinjskog Agli Amici najbolji je hrvatski sommelier

Prvenstva sommeliera Hrvatske 2023

Instagram @winewdaniela
U zagrebačkom hotelu Zonar završeno je finale 26. Prvenstva sommeliera Hrvatske, a pobjedu je odnio mladi vinski znalac iz michelinova rovinjskog restorana

Nakon što je na prošlogodišnjem natjecanju bio drugi, mladi Kristijan Harjač na ovogodišnjem je natjecanju za najboljeg hrvatskog sommeliera osvojio - prvo mjesto! Riječ je o 26-godišnjem sommelieru koji je voditelj rovinjskog restorana Agli Amici koji nosi Michelinovu zvjezdicu.

Inače, Harjač već ima bogato radno iskustvo, radio je u Dubravkinom Putu, Izakayi, Restaurantu 360 Dubrovnik i zagrebačkoj Esplanadi, a karijeru započeo tiho u Restoran Lanterna na Dolcu.

Završnica natjecanja bila je uzbudljiva, jer je Harjač u finalu pobijedio višestrukog nacionalnog šampiona Ivana Juga iz zagrebačkog Michelinova restorana Noel, dok je treće mjesto osvojila kvarnerska sommelierka Monika Neral.

Finale Prvenstva sommeliera Hrvatske vodila su dobro poznata imena u svijetu sommelierstva - sommelierski šampioni Suvi Zlatić i Sandi Paris.

27. travanj 2024 07:38