ARGENTINA - IRAN 1:0

Briljantnim udarcem Messi u sudačkoj nadoknadi srušio hrabri Iran i odveo Argentinu u drugi krug!

U susretu 2. kola F skupine svjetskog nogometnog prvenstva Argentina je na Mineirao stadionu u Belo Horizonteu teškom mukom pobijedila Iran 1-0 i plasirala se u osminu finala.

Pogodak odluke postigao je Lionel Messi u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U drugom dvoboju iz ove skupine večeras se u Cuiabi sastaju Nigerija i Bosna i Hercegovina.

U dvobojima posljednjeg kola 25. lipnja se sastaju Argentina i Nigerija, te Bosna i Hercegovina i Iran.

ARGENTINA - IRAN 1:0 (Messi 91')

ARGENTINA: Romero, Garay, Zabaleta, Gago, Di Maria, Higuain, Messi (c), Mascherano, Rojo, F. Fernandez, Aguero

IRAN: Haghighi, Haji Safi, Hosseini, Sadeghi, Nekounam (c), Shojaei, Timotian, Montarezi, Ghoochannejad, Dejagah, Pooladi

KRAJ UTAKMICE

GOOL 91. minuta - Leo Messi uzeo je stvar u svoje noge! Izbacio se na udarac s dvadesetak metara i poslao loptu u gornji lijevi kut za vodstvo i pobjedu Argentine!

86. minuta - Iran je povukao brzu kontru preko Ghoochannejada, koji je između dva braniča Argentine uspio uputiti udarac,a li Romero zaustavlja njegov pokušaj

84. minuta - Palacio je pucao s pet desetak metara iskosa glavom, ali Haghighi brani njegov udarac

74. minuta - Messi je pokušao iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla u vanjski dio mreže

67. minuta - Dejagah je glavom odlično reagirao na ubačenu loptu u šesnaesterac, ali Romero vršcima prstioju izbija u korner. Sreća za Argentinu!

60. minuta - Najbolja prilika za Argentinu! Messi je sam prošao kroz sredinu i u konačnici zapucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je prošla malo pored desne vratnice

58. minuta - I u nastavku repriza prvog poluvremena. Argentina napada, Iran se brani, ali pravih prilika za Gauče i dalje nema

50. minuta - Messi je dodao loptu na desnu stranu za Zabaletu, a ovaj je potom pucao s desetak metara iskosa, ali vrlo neprecizno

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minuta - Nakon ubačaja iz kuta, Hosseini je pucao glavom, ali lopta je otišla malo iznad grede

36. minuta - Messi je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a najviši u kaznenom prostoru bio je Garay čiji udarac glavom odlazi iznad grede

32. minuta - Argentina sve više pritišće Irance, ali zasad bez većeg uspjeha. Messi, Higuain i Aguero nikako ne mogu probiti parkirani iranski 'autobus' u šesnaestercu

22. minuta - Higuain je ostavio povratnu loptu za Aguera, a njegov udarac s ruba šesnaesterca brani Haghighi

19. minuta - Di Maria je pucao s ruba šesnaestarca, ali lopta je otišla visoko iznad grede

14. minuta - Higuain je izbio sam pred vratara Haghighija, ali vratar Irana zaustavlja njegov pokušaj

4. minuta - Dejagah je ubacio u kazneni prostor iz slobodnog udarca, ali pokušaj Hosseinija glavom bio je vrlo neprecizan

1. minuta - Utakmica je počela!

30. travanj 2024 14:09