OI NOGOMET

VIDEO Brazilci na krilima Neymara preokrenuli protiv Bjelorusa, Španjolska ispala

AP

Nogometna reprezentacija Brazila pobijedila je i u 2. kolu olimpijskog turnira. U sklopu skupine C na Old Traffordu u Manchesteru momčad izbornika Mane Menezesa slavila je 3-1 protiv Bjelorusije.

Iako je Brazil gubio već od 8. minute i gola Rennana Bardinija Bressana, ubrzo su uspjeli postaviti stvari na svoje mjesto.

Već u 15. minuti napadač Milana Alexandre Pato zabio je glavom za 1-1, a Brazil je do vodstva stigao u 65. minuti nakon genijalnosti Neymara. Naime, majstorski je opalio napadač Santosa slobodni udarac s više od 20 metara i iznenadio bjeloruskog vratara Gutora udarcem u njegov gornji kut.

Posljednji gol za konačnih 3-1 postignut je u trećoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Oscar kojem je prethodno sjajno loptu petom podvalio Neymar.

Brazilci sada imaju maksimalnih šest bodova i osigurali su plasman u drugi krug natjecanja.

U drugom dvoboju C skupine Egipat i Novi Zeland odigrali su 1-1.

U jedinom dosad odigranom dvoboju 2. kola u B skupini Meksiko je slavio 2-0 protiv Gabona, a oba je gola postigao Giovani dos Santos.

Nogometna reprezentacija Španjolske upisala je i drugi poraz na Olimpijskom turniru u Londonu i tako ostala bez izgleda za plasman u četvrtfinale. 'Furija' je u susretu 2. kola D skupine na St James Parku u Newcastleu izgubila od Hondurasa 0:1, a gol odluke zabio je Bengtson u sedmoj minuti.

Španjolska je u prvom kolu identičnim rezultatom izgubila od Japana i nakon dva kola leži na začelju skupine bez boda. U vodstvu je Japana sa šest bodova, Honduras ima četiri, a Maroko jedan bod. U posljednjem kolu sastaju se Japan i Španjolska, te Maroko i Honduras.