NAJBOLJI NA PREČI

Marijo Možnik osvojio zlato

Vlado Kos / CROPIX

Hrvatski gimnastičar Marijo Možnik na trećem je ovosezonskom turniru Svjetskog kupa u Dohi slavio u finalu preče...

Zagrebački vježbač startao je prvi, mirno odradio svoju nešto lakšu vježbu, ukopao saskok, a suci su rekli - 14.925. Na prvom turniru u Francuskoj bio je brončani, sada zlatni, a to su odlični pokazatelji uoči Europskog prvenstva koje u Moskvi starta 17. travnja, a na kojem Marijo brani srebro.

Srebrni je u Dohi sa samo 0.05 bodova zaostatka bio Nizozemac Jeffrey Wammes, dok je Švicarac Oliver Hegi osvojio broncu.

- Forma se diže kako smo priželjkivali. Još uvijek nisam na 100 posto, ali to i nije loše, takav trebam biti u Moskvi - kratko je poručio iz Dohe pobjednik Marijo Možnik.

Podsjetimo, dan prije u finalu partera, mladi Osječanin Andrej Korosteljev zauzeo je šesto mjesto. Bio je to njegov četvrti finale na petom turniru Svjetskog kupa u karijeri.