ABA LIGA

Cibona u završnici zamalo prosula pred Krkom

Cibonini košarkaši upisali su i drugu pobjedu u ABA ligi. Premijeru pred zagrebačkom publikom u ovoj sezoni zaključili su trijumfom nad Krkom od 82:72

Cibonini košarkaši upisali su i drugu pobjedu u ABA ligi. Premijeru pred zagrebačkom publikom u ovoj sezoni zaključili su trijumfom nad Krkom od 82:72. Cibona je u većem dijelu utakmice dominirala, imala i 16 poena prednosti u 3. četvrtini, ali napadačka jalavost i promašenih 8 napada zaredom dovelo je Krku na 5 minuta do -3 (65:62). No, nalet gostiju spasio je Brian Chase i odnio utamkicu s dv ijetrice u mirniji završetak. Cibona je znala iskoristitii loše izvođenje slobodnih bacanja gostiju (13:27) kao i čak 20 izgubljenih lopti sastava iz Novog Mesta.

Cibona - Krka 82:72

(22:17, 21:17, 20:16, 19:22).

ZAGREB Dvorana Dražena Petrovića. Gledatelja: 1000. Suci: Belošević, Obrknežević i Glišić (svi Srbija).

CIBONA: Chase 22, Suton, Zubčić 14, Barbour 6, Rudež 5, Marčinković 5, Blajić, Lalić 6, Rodić 12, Harper 4, Žižić 4, Kovačević 4.

KRKA: ĐurkoviČ, Rojc, Petrov, Murič 5, Pavič, Simson 8, Dragič 10, Krivec 2, Balažič 9, Klobučar 5, Baxter 15, Jordan 18.

15. svibanj 2024 05:08