KOBNA LITVA

EP U20: Hrvatski košarkaši ostali bez četvrtfinala

** CORRECTS NAME ** Brazil's Tiago Splitter, right, puts up a shot as Iran's Hamed Hadadi defends during the preliminary round of the World Basketball Championship, Saturday, Aug. 28, 2010, in Istanbul, Turkey. (AP Photo/Mark J. Terrill)
 AP

U susretu posljednjeg kola drugog kruga Europskog košarkaškog U-20 prvenstva u Tallinnu reprezentacija Hrvatske je izgubila od Litve 65:70 (14:14, 13:19, 20:19, 18:18) i oprostila se od plasmana u četvrtfinale.

Hrvatskoj je odmogla i pobjeda Crne Gore protiv Njemačke 75:64, koja je značila da odabranici Damira Milačića moraju pobijediti Litvu s najmanje 15 koševa razlike kako bi ostali u igri za odličja. Bio je to ipak nemoguć zadatak.

Hrvatski košarkaši dobro su otvorili utakmicu. Tijekom prve dionice imali su i pet koševa viška (12:7), no Litva je uzvratila serijom 7:0. Otvaranje druge dionice donijelo je izjednačenu igru, no u zadnje tri minute Litva je pobjegla na plus sedam (33:26). Sredinom treće četvrtfine Hrvatska je uspjela izjednačiti (42:42), a potom i povesti (47:45), no bilo je to i jedino naše vodstvo u tom periodu igre. Četiri minute prije kraja utakmice Litva je došla do 12 koševa prednosti (61:49) i do konca susreta naši su igrači uspjeli tek ublažiti poraz.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Luka Pandurić i Domagoj Samac sa po 13 koševa, dok je Henrik Širko dodao 12 koševa. U suparničkim redovima najbolji su bili Vaidas Kariniauskas sa 24, Martynas Paliukenas sa 16 koševa.

01. svibanj 2024 05:33