NBA LIGA VIDEO

Lakersi poraženi u Madisonu, Melo iščašio gležanj

U sve tri sinoć odigrane utakmice u NBA ligi slavili su domaćini. Među njima su bili i košarkaši New York Knicksa koji su u svom Madison Square Gardenu savladali LA Lakerse 116-107...

Knicksima je ovo bila deveta domaća pobjeda u isto toliko utakmica ove sezone, što im nije pošlo za rukom od 1992/93. Lakersi bez ozlijeđenih Paua Gasola i Stevea Nasha tijekom cijelog susreta praktički nisu bili "u igri", te su u konačnici upisali četvrti uzastopni poraz i skrozali svoj omjer na 9-14. Lakersi su u susretu zaostajali i 26 koševa razlike, pa je konačan rezultat po njih još i dobar.

Carmelo Anthony predvodio je Knickse sa 30 koševa, od čega je 22 zabio u prvoj četvrtini. Učinio je to u nepune 23 minute igre, budući je iščašio gležanj lijeve noge u trećoj četvrtini nakon čega nije igrao. Prema ESPN-u, posljednji igrač koji je zabio najmanje 30 koševa provevši tako malo vremena na parketu prije Anthonyja bio je David Robinson 1995. godine.

Raymond Felton dodao je 19 koševa i 8 asistencija za Kinckse, dok su Tyson Chandler i J.R. Smith ubacili po 18 svaki. Kod Lakersa, čijem je treneru Mikeu D'Antoniju ovo bio povratak u dvoranu kluba kojeg je nekad vodio, najbolji je bio Kobe Bryant sa 31 košem, 10 skokova i 6 asistencija. Metta World Peace je ubacio 23, a Dwight Howard 20 koševa.

Portland Trail Blazersi savladali su San Antonio Spurse 98-90 nošeni rookieom Damianom Lillardom koji je ubacio 29 koševa, što mu je rekord sezone. Bila je to Lillardova 13. utakmica u sezoni sa 20 ili više koševa. LaMarcus Aldridge dodao je 22 koša za Blazerse, dok je J.J. Hickson završio susret sa 12 koševa i 12 skokova. U drugom uzastopnom porazu Spursa u dvije večeri najefikasniji je bio Tony Parker sa 21 košem, dok je Tim Duncan ubacio 16 koševa.

Atlanta se poigrala sa Charlotteom i slavila je pobjedu rezultatom 113-90. Hawkse, kojima je to bila 11. pobjeda u zadnjih 13 utakmica, vodio je čovjek s klupe Devin Harris sa 20 koševa, Josh Smith dodao je 18, a Ivan Johnson 16 koševa. Charlottei je ovo bio deseti uzastopni poraz, a pritom su prosječno primali po 108.2 koša. Najefikasniji igrač poražene momčadi bio je Gerald Henderson sa 17 koševa, dok je Ramon Sessions dodao 16.

NBA liga, četvrtak:

Atlanta - Charlotte 113-90 (Harris 20k, Smith 18k / Henderson 17k)

New York - LA Lakers 116-107 (Anthony 30k, Felton 19k, 8a / Bryant 31k, 10s, 6a)

Portland - San Antonio 98-90 (Lillard 29k, 7s, 6a, Aldridge 22k / Parker 21k)

28. travanj 2024 06:32