EUROBASKET

SLOVENIJA IDE NA SVJETSKO PRVENSTVO Ivkovićeva Srbija doživjela drugi debakl u dva dana

U susretu za razigravanje od petog do osmog mjesta na Europskom košarkaškom prvenstvu reprezentacija Slovenije je u Ljubljani pobijedila Srbiju 92-74 i tako osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Španjolskoj.

Sloveniji još predstoji susret za peto mjesto , no domaćin EP-a je već i današnjom pobjedom izborio SP. Naime, u Španjolsku će se plasirati prvih sedam reprezentacija s ovog prvenstva.

Slovenija je glavninu posla protiv Srbije obavila već u prvoj četvrtini koju je dobila sa 30-16. Na poluvremenu su Slovenci imali 18 koševa prednosti, a toliko je iznosila njihova prednost i na kraju utakmice.

Sloveniju su do pobjede predvodili Zoran Dragić sa 23, te Jaka Blaič i Goran Dragić sa po 15 koševa. Kod Srbije najbolji je bio Nenad Krstić sa 16 koševa.

15. svibanj 2024 05:11