UČINAK SEZONE

Ukić ubacio sedam poena u porazu od Cavsa

Milwaukee Bucks guard Roko Ukic from Croatia, passes against the defense of Chicago Bulls forward Derrick Byars during the fourth quarter of an NBA preseason basketball game on Tuesday, Oct. 13, 2009 in Chicago. The Bulls won 87-86. (AP Photo/Charles Rex Arbogast)
 AP

Utakmicu sezone u porazu 101-86 Milwaukee Bucksa od Cleveland Cavaliersa odigrao je jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi, Roko Leni Ukić. Nakon što nije dobio priliku u četiri posljednja susreta svoje momčadi, i osam od posljednjih 11, playmaker Bucksa i hrvatske košarkaške reprezentacije proveo je 15 minuta na parketu Bradley Centra, te ih i vrlo dobro iskoristio. Ubacio je sedam poena, što mu je najbolji učinak sezone, nakon što je šutirao 2/3 za dva i 1/1 za tri poena. Imao je i jednu asistenciju.

Treba naglasiti i da je Ukićeva momčad sjajno otvorila utakmicu, povela 11-0, a vodstvo držala do 17-10. Uslijedila je tada nezaustavljiva serija gostujuće momčadi 22-0 koja je rezultirala vodstvom Cavaliersa na poluvremenu 52-33. Tu prednost Brandon Jennings (24 poena) i društvo više nisu stigli.

U pobjedi Cavaliersa istaknuo se Delonte West s 21 poenom. LeBron James, čiju je momčad organizator utakmice pokušao isprovocirati pjesmom Franka Sinatre "New York, New York", očito aludirajući na njegov odlazak iz Cavsa u tom smjeru na kraju sezone, je završio susret s 14 poena, pet skokova i 10 asistencija. Posljednji puta kada je bio u Milwaukeeju, 20. veljače, ubacio je 55.

New York Knicksi obračunali su se s New Jersey Netsima, nanijevši im nakon 106-97 19. poraz u 20. utakmice sezone. Najzaslužniji za to bio je Al Harrington s 26 poena, 14 skokova i pet asistencija. U redovima poraženog domaćina jednako je ubacio Chris Douglas-Roberts.

Do devete uzastopne pobjede stigli su košarkaši Los Angeles Lakersa nakon što su u Staples Centru u nedjelju lakoćom svladali Phoenix Sunse u derbiju Zapada NBA lige. Utakmica okončana uvjerljivim slavljem branitelja naslova bila je lišena svake neizvjesnosti nakon što je domaćin serijom 15-1 u trećoj četvrtini pobjegao Sunsima, te u konačnici upisao pobjedu 108-88, svoju šesnaestu u devetnaestoj utakmici sezone. Sastav iz Arizone, nakon utakmice u kojoj su ubacili najmanji broj poena, na omjeru je 15-6.

Kobe Bryant ponovno je bio prvo ime susreta s 26 ubačenih koševa i sedam uhvaćenih lopti, a valja naglasiti i da se kompletna momčad prvaka u susretu stigla i dobrano odmoriti nakon što su gosti propustili u dvoboj unijeti neizvjesnost. Amare Stoudemire vukao je poraženi sastav s 18 poena i osam skokova, do double-double učinka stigao je playmaker momčadi koja je promijenila šest gradova u posljednjih deset dana, Steve Nash (12 koševa, 10 asistencija).

Dodajmo da je veći dio ove utakmice pravdu krojio sudački dvojac. Naime, sucu Davidu Jonesu pozlilo je u prvoj četvrtini, pa je odveden u bolnicu.

Niti u jednom trenutku utakmice u Sacramentovoj ARCO Areni igrači Miami Heata nisu morali hvatati rezultatski zaostatak. U pobjedu 115-102, njihovu jedanaestu u dvadesetoj utakmici sezone, Dwyane Wade je ugradio 34 poena, uz deset asistencija, pet skokova i četiri blokade.

Detroit Pistonsi su upisali osmu pobjedu sezone (imaju i 12 poraza) svladavši Washington Wizardse 98-94 u svojoj areni Palace of Auburn Hills.

NBA liga:

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 86-101 (Jennings 24p, 4s, 4a / West 21p, 4s, James 14p, 5s, 10a, 5il)

New York Knicks - New Jersey Nets 106-97 (Harrington 26p, 14s, 5a, Lee 24p, 9s / Douglas-Roberts 26p, 4a)

Detroit Pistons - Washington Wizards 98-94 (Stuckey 24p, 4s, Villanueva 18p, 4s, 5a / Butler 20p, 10s)

Sacramento Kings - Miami Heat 102-115 (Evans 30p, 4s, 4a / Wade 34p, 5s, 10a, 4bl, Beasley 20p, 5s, 4a)

LA Lakers - Phoenix Suns 108-88 (Bryant 26p, 7s, Artest 15p, 5a, 5ol / Stoudemire 18p, 8s)

09. svibanj 2024 15:42