SKROMNA MINUTAŽA ROKA

Ukićevi Bucksi slavili nakon dva produžetka

Milwaukee Bucks guard Roko Ukic from Croatia, passes against the defense of Chicago Bulls forward Derrick Byars during the fourth quarter of an NBA preseason basketball game on Tuesday, Oct. 13, 2009 in Chicago. The Bulls won 87-86. (AP Photo/Charles Rex Arbogast)
 AP

Dramatičnu utakmicu su odigrali košarkaši Milwaukeeja i Portlanda u subotu navečer u NBA ligi. Pobjedu su odnijeli domaći Bucksi nakon dva produžetka 108-101.

Premda je u prošlom nastupu, u pobjedi protiv Toronta, odigrao najbolju utakmicu (17 poena, četiri asistencije), a trener Scott Skiles ga je nahvalio, jedini Hrvat u ligi Roko Ukić je u narednoj odigrao samo - šest minuta. Više nije uspio dobiti makar se te večeri igralo 58 minuta. Nakon teške utakmice u petak, kada su do samog kraja bili u igri kod jakog Clevelanda, nagrižen mnogim ozljedama je Portland odigrao još jednu dramatičnu utakmicu. No, u ključnim trenucima meča momčad sa zapadne obale nije imala rješenja protiv Brendona Jenningsa koji je preuzeo mnogo toga na sebe posebno u oba produžetka. Ukupno je završio utakmicu s 18 poena, 11 asistencija i šutom za tri poena 3-5. Andrew Bogut je ubacio 27 uz devet skokova, a odličan je bio i Turčin Ersan Ilyasova sa 11 poena, osam skokova i šutom za tri poena 3-4.

Ukić je za spomenuto malo vremena ubacio 2 poena uz jedan skok. Promašio je jednu tricu, a za dva poena je gađao 1-2.

Nakon jedanaest pobjeda zaredom došao je i poraz prvaka LA Lakersa. U Salt Lake Cityju kod Utaha su pali sa 102-94, u utakmici gdje nisu imali nikakve šanse. Unatoč lomu kažiprsta desne ruke Kobe Bryant je igrao, ali šut 7-24 je bio dokaz njegove nespremnosti. Pau Gasol sa 16 poena, 20 skokova i pet asistencija je donekle držao priključak za Lakerse koji su odigrali tek petu utakmicu u gostima (omjer 3-2). Kod pobjednika su po običaju sjajni bili Deron Williams (21 poena i 11 asistencije), te Carlos Boozer (12 poena, osam skokova i sedam asistencija).

Napeto je bilo u Dallasu gdje je nakon produžetka domaćin pobijedio Charlotte 98-97. Utakmicu je gotovo privatizirao Dirk Nowitzki koji je pogodio 1.8 sekundu prije kraja za pobjedu. Ukupno je postigao 36 poena, a gosti su propustili plus šest poena minutu i 15 sekundi prije kraja.

Denver je došao i do 10. domaće pobjede (u 11 utakmica). I dalje kao uljez stoji potpuno nepredviđeni poraz od Minnesote. U subotu su svladali Phoenix 105-99, a duet Anthony - Billups je opet bio koban za suparničku momčad. Ukupno su Melo i Billups postigli 56 poena, imali 11 skokova, devet asistencija, četiri ukradene lopte... Billups je tricu gađao 5-9.

Boston je ostvario desetu pobjedu zaredom pregazivši Chicago u gostima 106-80. Chicago, pak, ima deset poraza u zadnjih 12 utakmica.

Redd i Hamilton se vratili na NBA parkete

Navijači Milwaukeeja i Detroita željno su dočekali utakmice u subotu navečer u NBA ligi, jer su one označile povratke Michaela Redda i Richarda Hamiltona.

Nakon problema s koljenom na parketu u dresu Milwaukeeja se pojavio njihov najbolji igrač i strijelac, član Dream Teama iz Pekinga, Michael Redd.

U utakmici koja se odlučivala u dva produžetka, a njegov Milwaukee je slavio 108-101, Redd je za pola sata postigao 11 poena.

Vratio se i Richard Hamilton, također najbolji igrač i strijelac, ali Detroita. Zbog ozljede gležnja nije igrao čak 21 utakmicu, a u pobjedi protiv Golden Statea je odradio 37 minuta, te je postigao 18 poena. Bila je to inače peta pobjeda zaredom Detroit Pistonsa.

NBA liga:

Washington - Indiana 113-114 (Jamison 31p, 7s / Murphy 28p, 12s, Dunleavy 24p)

Detroit - Golden State 104-95 (Stuckey 29p, 7a, Hamilton 18p / Ellis 29p, 7s)

Chicago - Boston 80-106 (Rose 19p, 5s / Rondo 16p, 7s, 14a, Garnett 12p, 10s)

Dallas - Charlotte 98-97, produžetak (Nowitzki 36p, 6s, Dampier 14p, 18s / Wallace 23p, 16s)

Milwaukee - Portland 108-101, dva produžetka (Bogut 27p, 9s, Jennings 18p, 11a / Roy 23p, 8s, 6a)

Utah - LA Lakers 102-94 (Williams 21p, 11a, Boozer 12p, 8s, 7a / Gasol 16p, 20s, 5a)

Denver - Phoenix 105-99 (Anthony 32p, 8s, Billups 24p, 8a / Nash 28p, 7a)

Sacramento - Minnesota 120-100 (Thompson 23p, 12s, Udrih 16p, 7a / Jefferson 26p, 11s)

09. svibanj 2024 04:34