OKLAHOMA MIZERNA

Bojan Bogdanović u svom trećem nastupu u NBA ligi odigrao je svoju najbolju utakmicu. Bogdanović je zabio 12 poena (3-4 za dva poena, 2-6 za tricu, 2 skoka, 2 asistenciju) u visokoj pobjedi Brooklyn Netsa protiv Oklahome. Od početka je bilo jasno da će utakmica biti jednosmjerna ulica, jer Oklahoma bez Westbrooka i Duranta jednostavno nije dorasla Netsima.

Zanimljivost utakmice je što je u jednom trenutku u zadnjoj četvrtini po prvi puta u povijesti Netsa cijela petorka bila strana. Na parketu su bili Bogdanović, Gutierrez, Kiriljenko, Karašev i Jordan.

Povratnik u momčad Brook Lopez bio je najbolji strijelac utakmice s 18 poena, isto koliko je zabio i Alan Anderson. Williams je dodao 17, a Mirza Teletović je zabio 8. Netsi nakon dvije utakmice imaju omjer 2-1.

Memphis je zadržao stopostotni učinak i protiv New Orleansa ubilježio četvrtu pobjedu (93-81). Sjajna centarska linija opet je bila prvaga, Gasol je zabio 16, Randolph 15, a usput je taj dvojac uspio obuzdati Davisa (14 poena). Sjajno gura i Sacramento koji je slavljem kod Denvera 110-105 došao do treće pobjede, a Los Angeles Clippersi su se ekspresno opravili od poraza, upravo od Kingsa, te na gostovanju kod Utaha slavili sa 107-101. Blake Griffin je zabio 31 koš, a na parket se vratio i Jamal Crawford koji je dodao 19, a Chris Paul je ostvario triple-doube (13p, 10s, 12a).

REZULTATI:

Memphis - New Orleans 93-81

Brooklyn - Oklahoma City 116-85

(Bojan Bogdanović je za Brooklyn igrao 27 minuta i postigao 12 koševa uz šut za dva 5-10, tricu 2-6, te je imao po dva skoka, asistencije i osvojene lopte)

Philadelphia - Houston 93-104

Dallas - Boston 118-113

Denver - Sacramento 105-110

LA Clippers - Utah 107-101

09. svibanj 2024 09:47