NBA LIGA

New York Knicksi na najbolji su način započeli novu eru pod predsjednikom Philom Jacksonom, 11-orostrukim osvajačem NBA prstena.

Košarkaši New Yorka upisali su sedmu uzastopnu pobjedu slavivši pred svojima svojim navijačima protiv najbolje momčadi Istočne konferencije Indiane rezultatom 92-86. Carmelo Anthony predvodio je Knickse u prepunom Madison Square Gardenu s 34 poena, no njegovu je izvedbu zasjenilo prvo pojavljivanje Jacksona u dvorani u njegovoj novoj predsjedničkoj ulozi. Jackson je, podsjetimo, kao igrač uzeo dva NBA naslova upravo u dresu Knicksa, dok je devet trenerskih osvojio s Chicago Bullsima, odnosno Los Angeles Lakersima.

Publika je gromoglasnim navijanjem pozdravila Jacksona tijekom prve četvrtine, nakon što ga je glavni spiker pozvao da se ustane i pozdravi prepuni MSG.

Spomenimo i da je poraženu momčad, koja je propustila podebljati svoju prednost u poretku na Istoku, predvodio Lance Stephenson s 21 poenom i devet skokova, dok je najbolji igrač gostiju Paul George imao katastrofalnu šutersku večer (4-17 iz igre).

Pacersi su mogli povećati svoju prednost u odnosu na Miami, koji je noćas, bez LeBrona Jamesa, poražen kod Bostona sa 101-96. Najbolji igrač današnjice nije igrao u ovoj utakmici zbog manjih problema s leđima, a to se na rezultatu itekako osjetilo. Naime, Celticsi su na dvostrukim uzastopnim prvacima prekinuli niz od pet poraza!

Rajon Rondo bio je ključni čovjek domaćeg sastava u konačnici dvoboja, kada je s dva „floatera" u posljednje dvije minute slomio Miami. Rondo je ostao za jedan poen kratak za triple double, s obzirom da je ubilježio 15 asistencija, 10 skokova i devet koševa! Avery Bradley bio je najefikasniji Celtics, dok je goste po broj poena predvodio Dwyane Wade (17).

San Antonio Spursi upisali su i 11. uzastopnu pobjedu, ovoga puta na gostovanju kod LA Lakersa. Spursi su slavili sa 125-109 zahvaljujući još jednoj fantastičnoj momčadskoj izvedbi na parketu. Aktualne viceprvake do pobjede je predvodio Tony Parker s 25 poena, dok je Kawhi Leonard pridodao 22. San Antonio, momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza u ligi, nije izgubio utakmicu još od 21. veljače, a pritom je slavio u 14 od posljednjih 15 dvoboja!

Pobjedu nade za doigravanje upisala je Minnesota kod izravnog konkurenta za isto – Dallasa. Timberwolvesi su slavili u produžetku sa 123-122, a junak susreta bio je Kevin Love. On je ubacio 35 poena, te uz to upisao osam skokova, dok je španjolski reprezentativac Ricky Rubio pridodao triple double (22k, 10s, 15a), treći u svojoj karijeri. Love je bio i strijelac pobjedničkog koša 17 sekundi prije kraja susreta. Najefikasniji Maverick bio je Dirk Nowitzki s 27 poena, no on je ujedno promašio i posljednji šut na susretu koji bi donio njegovoj momčadi pobjedu.

NBA liga, srijeda:

Philadelphia – Chicago 94-102 (Young 24k / Augustin 20k)

Boston – Miami 101-96 (Bradley 23k, Rondo 9k, 10s, 15a / Wade 17k, 5a)

Brooklyn – Charlotte 104-99 (Williams 25k, 8a / Jefferson 18k, 12s)

Memphis – Utah 96-86 (Randolph 21k, 11s / Hayward 16k)

New Orleans – Toronto 100-107 (Aminu 19k, 10s / DeRozan 31k, 3s, 4a)

New York – Indiana 92-86 (Anthony 34k, 5a / Stephenson 21k, 9s)

Dallas – Minnesota 122-123 (Nowitzki 27k / Love 34k, 8s, Rubio 22k, 10s, 15a)

Denver – Detroit 118-109 (Brooks 27k, 17a / Monroe 22k, 5s)

Phoenix - Orlando 109-93 (Dragič 18k, 6a / Harris 23k)

LA Lakers – San Antonio 109-125 (Henry 24k / Duncan 12k, 16s, 6a)

9. Phoenix Suns 39-29

10. Minnesota Timberwolves 34-32

11. Denver Nuggets 31-37

12. New Orleans Pelicans 27-40

13. Sacramento Kings 24-44

14. LA Lakers 22-45

15. Utah Jazz 22-47

09. svibanj 2024 05:23