HAJDUK - PRIMORAC 2-1

Čak 2.000 Splićana došlo pogledati novi Hajduk, Lendrić i Vuković zabili Primorcu

U dvoboju Hajduka i njegove filijale vidjeli su navijači rastrčanu momčad Krasimira Balakova i vrlo dobro postavljenu i nadasve motiviranu ekipu Primorca, koju sačinjavaju uglavnom mladići Bijelih
 Mario Todorić/CROPIX

Novi Hajduk predstavio se u dojmljivom ozračju, više od dvije tisuće Splićana došlo je pogledati premijeru unatoč hladnoj buri i samo jedan stupanj iznad ništice. Ali kada je nogomet u pitanju nema prepreke za navijače Hajduka pa makar se za sat i pol provedenih na hladnoj poljudskoj večeri i led uvukao u kosti. U dvoboju Hajduka i njegove filijale vidjeli su navijači rastrčanu momčad Krasimira Balakova i vrlo dobro postavljenu i nadasve motiviranu ekipu Primorca, koju sačinjavaju uglavnom mladići Bijelih s ambicijom stjecanja statusa budućeg igrača Hajduka. Trener Krasimir Balakov nakon utakmice nije imao razloga biti nezadovoljan, dapače, pripremna utakmica po velikoj hladnoći pokazala je veliko htijenje i želju.

- Zadovoljan sam karakterom i pristupom. Utakmica je ustvari bila naš treći trening tijekom ponedjeljka i zato igrači zaslužuju pohvale - rekao je Balakov.

Kako ste vidjeli Ozobića, Blaževića i Milovića, prinove Bijelih?

- Sa svima sam zadovoljan, smatram da smo dobili ono što smo tražili na željenim pozicijama.

U 90 minuta nogometa vidjeli smo odlično proigravanje Ljubičića za pogodak rastrčanog Vukovića, potom solo minijaturu Lendrića za 2:0, i na kraju pogodak spretnog Luke Franića, igrača koji je na Poljudu prošao omladinsku školu, za konačnih 2:1. Osim Franićevog pogotka Primorac je imao još i vratnicu Bencuna u startu utakmice, a dva izlaska Vukušića na vratara Vugdeliju dobio je čuvar mreže Stobrečana.

Hajduk - Primorac 1929 2:1

SPLIT Pomoćno igralište na Poljudu. Gledatelja 2000. Sudac: Balić. Pomoćnici: Radić i Gabela (svi Split).

STRIJELCI: 1:0 - Vuković (20), 2:0 - Lendrić (52), 2:1 - Franić (82).

HAJDUK (3-4-1-2): Kalinić - Maloča, Andrić, Milović - James, Ozobić, Ljubičić, Lima - An. Sharbini - Vuković, Vukušić; 2. poluvrijeme (4-4-2): Blažević - M. Barišić, Obšivač, Milović, Kukoč - Tomaš, Sušić, Bradarić, Caktaš - Tomičić, Lendrić. TRENER: Krasimir Balakov.

PRIMORAC 1929 (4-3-1-2): Vugdelija - Župan, Boljat, Asanović, Bašić - Režić, Plazonić, Bencun - Perković - D. Barač, Jovanović; 2. poluvrijeme (4-4-2): Čubić - J. Galić, Škopinić, M. Barač, I. Galić - Franić, Škorput, Vladislavić, Mujan - Kiš, Surać. TRENER: Davor Mladina.

13. svibanj 2024 17:15